| Clarx a întrebat:

Poate cineva sa - mi spuna pe scurt care este rolul programului "Total Commander 8.0"?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Îți arată (listează) toate fișierele de pe toate unitățile de disc ale calculatorului (sau dispozitivului mobil). Te ajută să le copiezi / muți de colo-colo, să le redenumești, să le ștergi. Poți crea foldere noi etc.
Nu ai folosit niciodată programul Explorer?!?

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Manager de fișiere (file manager, cum e explorer din Window$, doar că are două panouri alăturate). Cum era Norton Commander acu' un secol.

| Clarx explică (pentru mihai69):

Cu ce se ocupa mai exact un manager de fisiere?

| Clarx explică (pentru mihai69):

Nu am folosit vreodata programul Explorer, dar multumesc pentru explicatie!