| Koss01 a întrebat:

stiti un program de editat videoclipuri cum ar fi sa sara sange dintr-o persoana su mai multe editari? dau funda happy

5 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Da ma rog tu te referi la editare professionala cu efecte, iti recomand Adobe after effects http://www.softpedia.com/......ects.shtml (este shareware, il poti testa gratis 30 de zile)

| 0x11111051 a răspuns:

Nu ii asculta pe astea de sus fiindca in biblioteca After Effects de la producator nu este inclus si moduri cu singe.

Ceea ce ar fi mai bine sa faci este sa instalezi After Effects CS6 x64 + Toate driverele de la VideoCopilot.

Acolo gasesti si un pack numit "Esential Action 2" care include toate efectele dintr-un film profesional (singe, foc, sticla, etc)

Daca doresti ca camera sa filmeze de sus de asupra orasului, dar fara ca sa te sui in elicopter si sa filmezi tu, poti descarca si "Metropolitan 3D" tot de pe videocopilot.com

Apropo. Daca vrei ca programa sa mearga 100% bine, trebuie ca PC sa aiba:

4 GB RAM cel putin (recomandat 8 GB)
Video Carta certificata, discreta (recomandat una nVidia GTX)

| pWd a răspuns:

After Effect. E printre cele mai bune programe de editat. Multi blogger romani folosesc acest program pentru a adauga efecte la videoclipurile lor, cum ar fi sangele, pe care l-ai mentionat tu big grin Bafta tongue

| Daniel_Tudoran_2000 a răspuns (pentru pWd):

Bloggeri nu folosesc editoare pentu clipuri pentru ca ei nu fac clipuri ei scriu pe blog atat. Cred ca te referi la Vloggeri(Video-Blog).

| pWd a răspuns (pentru Daniel_Tudoran_2000):

Mersi ca m-ai corectat rolling on the floor Am citit prea mult si nu am retinut cuvantul Vloggeri laughing