| qElegaNT a întrebat:

va cer ajutor la o problema grava, am incercat s-a descarc skype s-a imi fac cont pe el si chiar nu stiu ce am facut cum am facut dar acuma merge pc-ul ca si cand ar fi de lemn, nici macar gta vice city nu imi mai merge bine:-(! Va rog ajutati-ma si in cazul in care imi spuneti ca am virusi nu este aia pentru ca nu am, skype-ul l-am dezinstalat si l-am sters nu stiu ce s-a mai fac accept orice sugestii! Dau funda cu cea mai mare placere pentru cine ma ajuta

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori ai ceva instalat ce ruleaza in task manager si procesorul merge la maxim.desigur ca Kenu a spus bine, sunt foarte multe cauze ce produc incetinirea functionarii calculatorului.Trebuie luate in considerare toate si probate una cate una.

8 răspunsuri:
| ReZiSTorr a răspuns:

O reinstalare de windows. I-a numai 1 ora

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De unde stii ca nu ai virusi? Cea mai frecventa cauza pentru care calculatorul merge foarte greu este infectarea cu virusi. Si chiar daca am exclude virusii, mai raman destul de multe cauze pentru care PC-ul ar merge greu, cum ar fi : plin de praf, nu mai ai mult spatiu pe C, ai multe programe la start up, ai putina memorie ram, nu ai mai reformatat windowsul de mult, ai foarte multe extensii instalate, ai doi antivirusi instalati, computerul este foarte vechi... Si lista poate continua.
Deci iti poti imagina ca nimeni nu te poate ajuta cu exactitate decat daca vede la fata locului despre ce e vorba. Eu iti recomand sa scanezi totusi PC-ul cu un antivirus bun, ca sa fii sigur ca aceasta potentiala cauza iese din discutie si apoi ia-le pe rand pe toate celelalte.

| qElegaNT explică (pentru anonim_4396):

Daca nu am spatiu in C si am multe programe in start up merge greu? Nu stiam asta

| qElegaNT explică (pentru anonim_4396):

Ai si tu dreptate am 2Gb rami iar procesorul merge la 100% cum as putea gasi acest program si s-a il dezinstalez?

| qElegaNT explică (pentru qElegaNT):

Si procesorul merge 100% fara s-a am programe deschise doar cand misc de mouse, daca las simplu merge la 2% 0% si cand misc de mouse merge la 100%

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru qElegaNT):

Click dreapta pe albastru de jos, acolo unde e afiast ceasul dar pe abastru si apoi click pe task manager.In fereastra ce apare dai click pe processes.Acolo vezi ce program proceseaza cpu cel mai mult.Dai clcik pe el si apoi end. Bineinteles daca acel program nu iti mai trebuie. Incearca si vezi ce program proceseaza asa mult si il scoti de acolo. ne spui si noua si te ajutam sa iti dai seama despre ce program este vorba si daca nu trebuie neaparat, il dezinstalezi. Din cate ai spus cred ca evorba de o ramasita a skype-ului care isi face update acolo.Ramane de vazut ce proceseaza asa mult.

| K0sti a răspuns:

De unde l-ai descarcat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru qElegaNT):

Pai uite ai aflat acum. happy