| Pairoc12 a întrebat:

vreau sa achizitionez un mixer. Vreau sa conectez genius 5005 la mixer iar mixerul la laptop, dar nu stiu cum, ma puteti ajuta? in video de mai jos este sistemul si mixerul care vreau sa-l achizitionez, dar nu prea se intelege (camera proasta)

https://www.youtube.com/watch?v=Tka7qe1WyXI

Dauneaza cu ceva sistemului sa modifica sunetul la sistem? MERSI!

FUNDAAAAAAAAA!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Nu sistemului dauneaza, ci urechilor!
Calitate de sunet extrem de prost, distorsionat.
Mixerul se foloseste pentru reglarea nivelului de sunet captat de la diferite instrumente /surse, astfel ca raportul lor sa fie optim si nedistorsionat inainte de amplificatorul final (sau alta aparatura de prelucrare.
Te sfatuiesc sa te consulti cu un muzicean experimentat cu instrumente muzicale electronice.

1 răspuns:
| Pairoc12 explică (pentru Bula):

Mersii de sfat!