| XtremeRules a întrebat:

Salut useri TPU! mi-am reformatat pc`ul si mi-am instalat windows xp home edition.cand ma uit la un film online, se aude sunetul, dar nu se aud actorii cum vorbesc.numai sunetul acela de fundal se aude... ce pot face?

Răspuns Câştigător
| cristibun a răspuns:

Sall e de la placa de sunet mi s-a intamplat si mie intra la placa de sunet si configureaza cum trebuie

6 răspunsuri:
| Λndrei a răspuns:

Ce face? N-am mai auzit asa ceva in viata mea, vorbesti serios? Ai mai incercat si la alte filme? Sau poate alt site cu filme!

| Yugeen a răspuns:

Salut,

Eu as incerca sa caut alt site pentru ca se pare ca ceea ce ai intalnit tu este un film care a fost prost encodat... adica m-as mira ca problema sa fie din cauza ta pentru ca filmele online sunt facute in asa fel incat sa nu iti trebuiasca codec-uri ci doar plugin-ul pentru flash, Adobe, quicktime, etc.

Pe scurt, asa cum ziceam, incearca sa gasesti filmul pe alt site sau incearca sa cauti pe acelasi site dar o alta versiune.

Succes! happy

| alexmircescu13 a răspuns:

Salutare! Instaleaza ultima versiune de Flash Player si eventual Ace Mega Codec Pack. Atentie in browser ca e posibil ca in partea de sus sa apara o banda galbena in care te atentioneaza de acest lucru. O sa functioneze. Succes!

| alexmircescu13 a răspuns:

Evident ca daca nu ai sunet deloc (muzica, etc) trebuie sa verifici placa de sunet.

| XtremeRules explică (pentru alexmircescu13):

Am rezolvat.de fapt problema era de la partea hardware:casti:d oricum mersi oricum. funda asa ca sunt generosbatting eyelashes

| alexmircescu13 a răspuns (pentru XtremeRules):

Ma bucur ca ai rezolvat problema. Funda cred ca ai dat-o cui trebuia, ca te-a sfatuit de bine. Eu nu vanez trofee, incerc doar sa ajut. Bafta in continuare!