| darkus14 a întrebat:

Vineri am ultima proba la bac si sunt sanse sa trec si pentru facultate mi-ar trebui un laptop dar cum nu imi permit ma gandeam la o tableta dar nu stiu prea multe despre tablete, pot citi documente world power point pdf etc?

Răspuns Câştigător
| SpecialistIT a răspuns:

Salut.

Cea si cea mai buna tableta din bugetul tau este aceasta: http://www.mediadot.ro/......ndroid-41/
De ce? Procesorul este unul foarte rapid, tactat la 1, 5GHz, Cortex A9. Are 1GB ram, arhisuficient orice vei face. Are o super placa grafica integrata pe care o sa te poti juca orice vrei tu. Cel mai mare avantaj de fapt, este ecranul, unul foarte bine construit, cu culori vii si frumoase.

Ma bucur ca am putut sa te ajut. Sa te bucuri si tu de placa ta video.
Daca te mai pot ajuta cu ceva, orice, nu ezita sa ma cauti.
Nu in ultimu' rand, iti recomand cu tarie MediaDOT, e un magazin serios, unicul magazin de gaming. Uite de asemenea ce showroom superb pot sa aiba: http://www.mediadot.ro/showroom

Bafta si multa sanatate!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nud a banii pe tableta
mai bine strangi pentru laptop sau iei unul sh

| Tedydragutza13 a răspuns:

Buna! Eu am primit o tablet de ziua mea este practica (doar cand ai internet) nu are memorie prea mare EU TE SFATUIESC sa iti iei LAPTOP mai ales ca esti la (facultate) acum depinde ce vrei si tu
SUCCES despre tablete SUNT MAI SCUMPE CA LAPTOPURILE SI SUNT SI MAI PROASTE am uitat sa iti spun eu am dus tablet mea la reparat am primit-o in MARTIE si s-a stricat in mai SUCCES!

| TommyLynn a răspuns:

Cred ca stiu cam ce ti-ar trebui: un netbook!
Net-bookurile sunt ca niste mini laptopuri
Banuiesc ca pentru facultate nu iti trebuie nu-stiu-ce placa grafica pentru jocuri, in schimb este important sa ai un procesor bun

Arunca o privire aici: http://www.altex.ro/produse-it/netbook-mini-laptop

P.S: Daca alegi dintre cele mai ieftine, ti-ar putea ajuta si sa stii cum se instaleaza un Windows, dar nu e foarte greu!

| darkus14 explică (pentru TommyLynn):

Nu am nevoie de jocuri am o unitate proaspat facuta acasa, si de windows nu e problema, dar de la 450lei o tableta cu tastatura pana la 900lei un netbook e dublu si cum am zis nu imi permit.Am avut in considerare si un netbook de la inceput da na banii sunt putini tot ce am vrut e sa stiu ce poate sa faca o tableta.