| EuGeNuS2000 a întrebat:

Salutare. As vrea si eu sa imi cumpar un HDD pentru un PS3 super slim. Am tot auzit de SATA. Imi spune si mie careva ce este SATA? Si,din experienta,sa-mi dati un si-te sigur, romanesc, de unde as putea sa cumpar un HDD care sa mearga sigur.Adica modelul, care credeti ca este bun.

10 răspunsuri:
| Tudorvladimirescu a răspuns:

Uite aici un HDD sata http://bit.ly/1tEx1D9
Inainte era ATA apoi a aparut Sata, Sata2, etc nu prea m-am interesat de ele dar tot ce am inteles era sistemul lor de conectivitate era diferit intre ele, si ce e drept nu poti prinde un Ata de Sata

| sltlp a răspuns:

Orice sata 1 2 sau 3 e ok. Nu trebuie un sata anume.
Si orice hdd de laptop de 2.5 inch merge. Si lucrez cu ele, stiu ce vorbesc. Vezi sa nu fie mai mare de 1000gb ca dupa face figuri. http://bit.ly/1q8ekX9 ca sa nu vibreze prea tare consola, e bine sa te uiti doar la cele de 5400rpm.

Răspuns utilizator avertizat
| EuGeNuS2000 explică (pentru sltlp):

Pai si da.mi tu unul care crezi ca e bun

| EuGeNuS2000 explică:

Cand am desfacut ps3 nu ave hdd. Cele pe care mi l. eati dat sebaga direct?

| sltlp a răspuns:

Pai ti-am aratat. Alege si tu dupa cati bani ai. Cel mai bine ca pret/calitate/capacitate iesi cu asta acuma http://bit.ly/1p4eOZd ramane sa vezi cand o sa il cumperi(sa nu iasa din stock).

| EuGeNuS2000 explică (pentru sltlp):

Ii dau comanda acum dar eu cand am desfacut ps3.ul am vazut ca nu avea hdd. Fac aaceeasi operatiune de upgrade sau il bag direct si e gata? Da.mi un link te rog mai detaliat dar in romana ca astea americane sunt proaste.
.

| EuGeNuS2000 explică (pentru sltlp):

Si de unde sa iau chestie metalica care sta pe hdd?

| sltlp a răspuns:

Http://bit.ly/1mgxSAh dar nu merita sa dai banii sincer, cand cu o bucata de carton rezolvi problema...