| IulianOvidiu a întrebat:

Salutare! Ieri am primit în spam un email de la un asa zis Bare Mind, emailul era gol, fără titlu și fără text. Din repezeala l am deschis, nu apărea nimic și l-am șters. Nu am accesat vreun link sau altceva. Exista vreun motiv sa fiu îngrijorat?

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Pe moment nu dar pe viitor ingrijorează-te dacă deschizi mail-urile tot așa

| gabicoo a răspuns:

90% Nu! Dar ai grijă să nu se mai repete.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dacă nu ai descarcat ceva și instalat sau nu ai deschis link uri suspecte sa completezi date nu e nicio problema

| IulianOvidiu explică (pentru gabicoo):

Clar nu se va mai repeta, voiam doar sa știu dacă am de ce sa fiu îngrijorat. Adică dacă mi se poate accesa telefonul de la distanță doar pentru ca am deschis un email.

| IulianOvidiu explică (pentru suntserios):

Nu, emailul era gol, nu am accesat nimic. Sunt doar îngrijorat dacă cumva mi se poate accesa telefonul prin acest email.

| IulianOvidiu explică (pentru sierra1):

Clar voi fi mult mai atent pe viitor, mai ales în spam. Sunt doar îngrijorat dacă mi se poate accesa telefonul de la distanță doar prin acest email.

| gabicoo a răspuns (pentru IulianOvidiu):

Nu. Stai liniștit. Dar să fii mai atent altădată.

| IulianOvidiu explică (pentru gabicoo):

Super, mulțumesc mult!