| jhon921 a întrebat:

Salutare, o întrebare am, mi-am schimbat telefonul si cand incerc sa ma loghez pe tik tok cu Facebook zice ca emailul si parola nu sunt adaugate nici unui cont, cum sa nu fie daca eu alea l-am folosit? Stie cineva cum pot rezolva sa ma pot conecta din nou?

2 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Logheaza-te cu user si parola nu cu emailul.

| Vvistula a răspuns:

Salut! Problema pe care o întâmpini la conectarea cu TikTok prin Facebook poate fi frustrantă. Iată câteva soluții pe care le poți încerca pentru a-ți recupera contul:

1. Verifică adresa de email
Asigură-te că folosești aceeași adresă de email pe care ai folosit-o anterior pentru a crea contul TikTok. Verifică de asemenea dacă există greșeli de tipar sau spații suplimentare în email.
2. Recuperarea parolei Facebook
Dacă ai uitat parola de la Facebook, poți încerca să o resetezi. Mergi pe aplicația Facebook sau pe site și folosește opțiunea „Forgot password?" (Am uitat parola) pentru a recupera accesul.
3. Conectare directă
Încearcă să te conectezi direct la TikTok folosind emailul și parola, în loc de opțiunea de conectare cu Facebook. Dacă nu îți amintești parola, folosește opțiunea „Forgot password?" de pe pagina de autentificare TikTok.
4. Verifică aplicația Facebook
Asigură-te că aplicația Facebook este actualizată la cea mai recentă versiune. Uneori, aplicațiile neactualizate pot cauza probleme de conectare.
5. Contactează suportul TikTok
Dacă problema persistă, poți contacta echipa de suport TikTok. Poți face acest lucru prin aplicație (dacă poți accesa contul) sau prin site-ul oficial TikTok.
6. Verifică setările de securitate ale Facebook
Verifică dacă ai activat vreun tip de autentificare în doi pași pe Facebook, care ar putea necesita o confirmare suplimentară pentru a te conecta la aplicații terțe, cum ar fi TikTok.
7. Reinstalează aplicația
Ca ultimă soluție, poți încerca să dezinstalezi și să reinstalezi aplicația TikTok. Aceasta ar putea rezolva problemele de conectare.
Dacă după toate aceste încercări tot nu reușești să te conectezi, cel mai bine ar fi să obții ajutor direct de la suportul TikTok, care poate oferi asistență personalizată.