| ComanPro a întrebat:

Am o imprimanta HP Deskjet F300 Series si mi-am luat niste cartuse noi XL(adica au mai multa cerneala).Am printat cu ele, sunt multumit dar cartusul negru are o problema.Mi se aprinde becul rosu la imprimanta iar in programul HP Solution Center spune Black Ink Cartridge Problem.Am curatat contactele de cupru cum au spus ei....Cartusele sunt aproape pline nu am facut multe printuri.Care e problema cu cartusul negru? Dau funda! xD

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Defect electric, din pacate. Alt cartus. Mai incearca sa faci o chestie. Ia feonul, scoate cartusul si in dreptul contactelor incalzeste-l putin. Tine feonul pe el vreo 2 minute. Dar nu in dreptul duzelor, pe unde scuipa cerneala, ci numai in dreptul contactelor. Si dupa aia il bagi la loc asa cald cum e. Daca nu vrea nici asa...asta e, altul. Succes!

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Se aprinde, dar de mers merge?

| ComanPro explică (pentru K0sti):

Se aprinde becul rosu, in program spune de problema si nu printeaza deoarece cand se aprinde becul rosu nu printeaza nimic

| ComanPro explică (pentru K0sti):

Doamne si am dat o gramada de bani...

| K0sti a răspuns (pentru ComanPro):

Stiu, de aia nu-mi plac mie imprimantele cu jet. Niste mari porcarii. Nasol este ca nici nu ti-l primeste inapoi, ca nu fac obiectul garantiei. Sunt considerate consumabile. Imi pare rau pentru tine, dar nu prea ai solutie. Alt cartus.

| ComanPro explică (pentru K0sti):

Tu ai pe laser? Cat costa una? Avantaje dezavantaje?

| K0sti a răspuns (pentru ComanPro):

Am pe laser da, o imprimanta second de care sunt super multumit. Un HP4000 cu un cartus de 10000 de pagini. :) Suficient pentru nevoile mele. Are duplex si placa de retea, o am pusa pe router si listez de la ce calculator vreau. O imprimanta cu care "iesi la pensie". Imprimante cum nu o sa se mai faca niciodata. Datorita acestei economii de piata tembele. Uite aici oferta mea. http://www.epasystems.ro/pdf/OFERTA.pdf