| vingen001 a întrebat:

Salutare TPU cum pot asambla si eu o carcasa la placa de baza pc-ul se numeste FLAMINGO K8T890-A adica ma intereseaza sa pun mai mult power sa il pot aprinde va rog raspundeti cat puteti de repede va rog

10 răspunsuri:
| valentin75 a răspuns:

Salut! Nu inteleg ce ai vrut sa intrebi. Banuiesc ca te intereseaza sa montezi placa de baza in carcasa pentru a porni computerul. Vezi acest link, ai grija la sursa.
http://tutoriale.pcwebschool.com/......otutorial/

| K0sti a răspuns:

Cum sa asamblezi carcasa? A asamblat-o fabrica! "sa pun mai mult power" laughing ...cum e aia?

| vingen001 explică (pentru K0sti):

Adica sa pun firele alea corect ca sa porneasca pc-ul frate happy

| K0sti a răspuns (pentru vingen001):

Pai exprima-te frate in limba romana, nu venusiana! Pai vezi ca scrie in dreptul mufelor care pentru ce sunt! Atentie la LED-uri cum le pui, plus la plus si minus la minus, altfel nu se aprind! Power si reset nu conteza, dar la LED-uri conteaza! Banuiesc ca despre firele astea vorbesti!

| vingen001 explică:

Va rog ajutati-ma happy happy

| vingen001 explică (pentru K0sti):

Da frate dar nu arata nimic pe placa si din carte nu prea inteleg nu prea le am cu astea... da-mi id-ul tau de mess frate sa iti dau cateva poze poate sti uh cum vine happy happy

| vingen001 explică (pentru K0sti):

Te rog frate ajuta-ma daca poti happy crying(( sunt disperat

| vingen001 explică (pentru K0sti):

Frate da-i add la id asta laur.ionut2013 te rog si explica-mi acolo mai indetaliat cum sa fac si iti voi arata cateva poze cu placa si firele ca eu degeaba ma uit in manual nu pricep nimic crying

| K0sti a răspuns (pentru vingen001):

Cum nu intelegi ma disperatule din carte? Pai ce vrei mai mult de atat?
Intra aici sa vorbim, amaratule, vai de capul tau :)))
http://www.epasystems.ro/

| vingen001 explică (pentru K0sti):

Da-mi id-ul tau de mess daca ai frate