| EdyJr a întrebat:

Salutare tutuor, imi puteti spune ce are pc-ul meu, adica stau pe el 20-30 min dupa incepe sa sacadeze jocurile sa mearga in 20 fps maxim, totul merge greu si sacadeaza, ce pot face sa-l repar, fundă al cui raspuns imi foloseste

9 răspunsuri:
| danielgrig a răspuns:

Poate ti se incalzeste procesorul sau placa video, pune programele CPUID HWMonitor pentru placa video si altele si Core Temp pentru procesor.Bafta!

| Saveluc a răspuns:

O luam in ordine.
1. Cand ai curatat ultima oara pc-ul?
2. Ce placa video si ce processor si ce memorii ram ai,
3. Ce Windows ai si cand l-ai instalat ultima oara?
4. HDD Disck-ul scoate vreun zgomot la copierea a unor fisiere? Daca da, nu e bine de loc.

| AdrenalinTm a răspuns:

Pai ori ai o problema la HDD e deja vechi sau nu mai e in grafic si datele de pe el se citesc greu pri se incalzeste ca e plin de praf si trebuie curatat placa video nu are treaba decat daca s-a umplut si ea de praf sau a scazut turatia la ventilator

| EdyJr explică (pentru Saveluc):

Salut am calculatorul de ceva timp, pana acum nu am avut nici o problema de genu... nu scoate nici un zgomot. pc-ul l-am curatat acum vreo 2 saptamanii...
am 4 gb de ram procesor 3.9 ghz, e destul de ok, dar nu stiu ce s-a intamplat...

| EdyJr explică (pentru AdrenalinTm):

Am calculatorul cumparat acum cateva lunii. nu am avut nici o problema cu el acum dintr-o data a inceput sa faca asa.

| AdrenalinTm a răspuns (pentru EdyJr):

Pai ori ai programe nefolositoare ori malwere ceva iti ingreuneaza tare pc
ia-ti si u Advanced SystemCare 8 si joaca-te cu el
si cum programul e cu plata uite ce baiat bun is si iti dau si codul License Code: 07561-D9DF8-69C57-29294
daca nici cu el nu mere e o problema harwere deci e prea mult praf sau o sursa slaba(panarama den aia cu 50 de lei)praff

| Mariome a răspuns:

Probabil ai virusi care activeaza problema in timp ce calculatorul merge, uite un tutorial si poate iti rezolvi si problema asa
http://www.servicepclaptop.ro/......-antivirus

| Saveluc a răspuns:

Sunt anumite jocuri care e mult peste puterea a processorilor. Sunt unele calculatoare cand la un momend dat dupa update sa o ia razba

| hypentakill a răspuns:

Cum l-ai curatat? Poti sa ii faci un system restore la un punct in care iti mergea bine.