| postarnacFTW a întrebat:

Salutari.
Am reinstalat windows-ul in urma cu cateva saptamani si cand am bagat cd-ul cu drivere nu imi mai functiona, pur si simplu am reusit doar 2 drivere sa le instalez, norocul meu unul fiind al placii de retea...
Am apelat imediat la un program de drivere automate, numit SlimDriver dar mi-a facut o treaba de pomina. pur si simplu sunt ASALTAT De blue screen eror. ma omoara. nu mai suport. uneori doar deschid pc si mi se restarteaza.

Vreau sa imi spuneti si mie daca se poate alt program de drivere, dar mai bun, si daca se poate cum le pot dezinstala pe astea si sa le instalez automat pe alea sau ceva de genul.

Va multumesc.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Instaleaza "Adobe Flash Player" si apoi "Ma Config": http://www.ma-config.com/en
Apasa pe Start detection/Agent installation/Automatic Installation/. Va apare sa download-ezi fisierul MaConfig_Win.exe. Il download-ezi si apoi il instalezi. In acesta perioada nu inchizi pagina de internet. Dupa instalare dai iarasi "Start detection" si te uiti apoi in "My Drivers". Acolo vei vedea 3 categorii de drivere: verzi, cenusii si galbene. Cele galbene sunt neinstalate. Le instalezi. Cele verzi sunt mai noi. Daca vrei le instalezi, daca nu, nu. Cele gri nu le gaseste. Mai rar se intampla asta. Succes!

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai daca folositi toate porcariile de programe...SlimDriver...o porcarie!

| postarnacFTW explică (pentru K0sti):

Atunci ce program imi recomanzi daca mie nu imi mai merge cd-ul?

| K0sti a răspuns (pentru K0sti):

Pai de ce ti-ar trebui program, cand driverele le iei de la producator, sau nu ai aflat pana acum? Numai de la producator!