| هوراس a întrebat:

Se poate conecta PSP la pc sau televisor? funda :X si daca da, cum? thinking

Răspuns Câştigător
| Rysor a răspuns:

Păi bagi mufa cablului de date în unitate, asta e tot. Posibil să-ţi ceară un driver, ceva.

8 răspunsuri:
| Rysor a răspuns:

Da, se poate conecta. La PC se poate conecta cu ajutorul cablului de date şi la televizor la fel, cu ajutorul unui cablu cu 5 ieşiri.

| هوراس explică (pentru Rysor):

Cam cat costa?

| Rysor a răspuns (pentru هوراس):

Păi cablul de date îl primeşti odată cu PSP-ul şi cel cu 5 ieşiri, costă cam 35-40 de lei, probabil şi mai ieftin, nu ştiu sigur. Sunt cabluri şi mai ieftine, mă refer la cele cu 3 ieşiri, nu cu 5. Dar ceea ce ştiu este că cu acele cabluri nu te poţi juca, te poţi uita doar la poze, poţi viziona filme, poţi asculta muzică şi... cam atât.

| iubescbulldogii a răspuns:

Salut. Da se poate iti trebuie doar un cablu de date. Costa maxim 25 de lei.

| هوراس explică (pentru Rysor):

Atunci cum fac sa ma joc?

| Rysor a răspuns (pentru هوراس):

1. Conectezi mufele cablului în corespondentele lor de la TV.
2. Porneşti PSP-ul şi televizorul.
3. Faci următoarele setări la PSP: "Connected Display Settings/Switch Video Output", şi alegi "Yes" pentru opţiunea de "... set output device".
Şi punctul 4, pui televizorul pe AV1, AV2, AV3 etc., vezi pe care o să funcţioneze.
De aici, te descurci singur.
Sper că ţi-am fost de folos! Fundă? ^^

| هوراس explică (pentru Rysor):

La pc cum fac? big grin

| هوراس explică (pentru Rysor):

Da nu am nevoie de ceva program? si jocul trebuie sa fie pe memory stick sau pe UMD? sau ambele?