| berlin a întrebat:

Se poate repara o placa video nu mai am semnal video?

4 răspunsuri:
| florinflorescu a răspuns:

Salut, se poate repara la un electronist bun, depinde daca merita efortul. O placa slaba nu merita reparata, daca ai luat-o cu peste 200 sa zicem ca ar merita.

| berlin explică (pentru florinflorescu):

Geforce 8400gs 512 pe 64

| florinflorescu a răspuns (pentru berlin):

Nu merita, o cumepri cu 60lei second si repararea ei te costa tot atat.

| DeyCj a răspuns:

Nu merită, nici de e una performantă, d-apoi ceea ce vrei să repari(aia o găsești SH și la 40 lei, iar reparația te-ar putea costa 80 sau mai mult), deoarece nu va mai funcționa veci ca nouă, asta deoarece din momentul în care se pune aer cald pe chip, căldura va disipa pe toate componentele plăcii video, și așa cum se știe praful și căldura sunt dușmanii oricăror componente electronice, adică le va afecta funcționalitatea și și durata de viață.