| anonim_4396 a întrebat:

Surioara mea mai mica mi-a scufundat telefonul intr-un lichid. Era samsung corby cu touch screen. Acum, cand am vrut sa il deschid, am constatat ca are o problema. Avea ceva apa inauntru. Display-ul nu imi mai merge, daca vreau sa il deschid, imi arata ecranul albastru deschis, fara imagini, nu pot umbla pe el. Ce pot face? La un service nu il pot duce, ca stau la tara momentan pentru inca cateva zile, dar am nevoie de telefon, mi-e indispensabil. Chiar imi trebuie un telefon nou? Sau cum il pot repara singura?

14 răspunsuri:
| alexpuya88 a răspuns:

Aingura nu il poti repara dar in ce oras stai ca ma pricep la schimbat displayur
?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru alexpuya88):

Stau in judetul Satu Mare momentan, pana ma intorc la Bucuresti mai e ceva timp.

| AlexGhencea a răspuns:

Bun, il iei si ii lipesti pe spate un elastic sau ceva, ii scoti acea clapeta de pe spate si bateria si le asezi intr-un loc cu temperatura constanta, telefonul il agati nu stiu de o sarma ceva sa se scurga apa, trebuie sa mearga 100%

| alexpuya88 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu te pot ajuta decat cu un video http://www.youtube.com/watch?v=ZoFJWP1sHE4

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru EllaBlackEyes):

Tu... cine esti?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru EllaBlackEyes):

Glaucomul e o boala facuta de diabet a ochilor. Cauta pe google.
Si da, acum imi amintesc. Ma tem ca la o replica de genul ''de cand e muzica rock de geniu?'' nu as putea sa nu ma iau de tine.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru EllaBlackEyes):

Da, evident, asumă-ţi părerea. E firesc să porneşti astfel de reacţii. Altădată taci. Mi-e greu să îţi respect opinia. Tu chiar nu te gândeşti... cât durează să scrii o melodie rock şi câţi ani de teorie muzicală să ştii să cânţi la instrumente? Adevărat, există şi melodii/trupe slabe, dar nu e cazul aici.

Răspuns utilizator avertizat
| Dorin_Rosu_1997 a răspuns:

Uite daca inca mai are apa in el pune intr-un pahar sau bol cu orez alb nefiert si tinel cam vreo 24-36 ore la mine a mers nu e gluma orezul absoarbe umezeala!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Dorin_Rosu_1997):

Pacat ca mi-am luat telefon nou intre timp. Apreciez ca ai vrut sa ma ajuti, dar acum e degeaba... O sa stiu pe viitor sa incerc si asta daca chiar nu e gluma, poate o merge daca o sa mai patesc.

| Dorin_Rosu_1997 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok laughing