| Andrei9 a întrebat:

Tocmai ce mi-am luat un laptop HP ProBook, mergea prea bine chiar eram incantat de el (il am de 5 zile), si in dimineata asta cand il aprinsai imi aparu o chestie d-aia cu numaratoare de la 30 in jos si zicea sa apas ENTER ori sa las sa se termine numaratoarea. Daca apasam ENTER aparea iar asta (chestia cu numaratoare), iar daca lasam sa se termine numaratoarea tot asa aparea si atunci, dupa aceea mi s-a facut pentru o fractiune de secunda ecranul albastru cu multe date pe el (adica multe numere), iar dupa asta tot la fel. Am windows VISTA cu licenta si nu vreau sa-l schimb ce as putea sa fac? L-am lasat sa se descarce, o fi bine ?

Răspuns Câştigător
| crynys a răspuns:

L-ai cumparat nou? Ecranul albastru apare de obicei cand ai o problema hardware adica cand ceva vreo fieratanie din el e stricata. Chestia cu numaratul apare pentru ca l-ai inchis probabil de la buton nu i-ai dat shutdown si are o eroare in registrii, te intreaba daca vrei sa ii scaneze automat pentru a detecta erorile. Cel putin cred ca asta e problema ta. Si nu conteaza ca ai vista cu licenta nu e mare lucru ca ai liceu la el nu ca incurajez pirateria dar poti sa bagi win7 care se misca mult mai bine decat vista. Eu zic ori sa te duci la garantie daca ai ori baga win7 bafta

7 răspunsuri:
| AlexCrb a răspuns:

Incearca sa inveti engleza ca sa poti sa stii si tu ce face pc-ul tau...

| Andrei9 explică:

Chiar daca nu o sa intelegi macar ziceti-mi ceva, orice, ofer funda!

| Andrei9 explică (pentru AlexCrb):

Nu stiu ce te bagi daca esti paralel in ceea ce priveste calculatorul, eu aici chiar nu stiu ce are, asa ca...

| AlexCrb a răspuns (pentru Andrei9):

"aparu o chestie d-aia cu numaratoare de la 30 in jos si zicea sa apas ENTER ori sa las sa se termine numaratoarea. Daca apasam ENTER aparea iar asta (chestia cu numaratoare), iar daca lasam sa se termine numaratoarea tot asa aparea si atunci, dupa aceea mi s-a facut pentru o fractiune de secunda ecranul albastru cu multe date pe el (adica multe numere), iar dupa asta tot la fel."
In **** mea, trebuie sa scrie niste detalii despre eroare acolo. Sau macar zice ceea ce face sau ce inseamna datele astea. Nu ma lua pe mine cu paralelismul fata de IT cand tu nu stii in ce secol traiesti!

| Andrei9 explică (pentru AlexCrb):

Ma daca nu sti, ce te bagi? Sa te dai interesanta...

| Andrei9 explică (pentru Andrei9):

Interesant*

| AlexCrb a răspuns (pentru Andrei9):

Atunci bafta la rezolvat "erorile cu date multe"