| TitusD a întrebat:

Urgent! Ce ati alege dintre macbook pro fara retina si Lenovo y580 ultimul model aparut sau un Sony vaio.De ce? Cine da mai multe motive funda! PS:il folosesc pentru gaming editari foto,filme,inscriptionari cd, muzica si altele de zi cu zi.CARE ESTE MAI DURABIL SI SE POT FACE UPGRADE-uri? Nu uitati FUNDA!

Răspuns Câştigător
| EzioAuditoreDaFirenze a răspuns:

Sony Vaio este cel mai bun. Deoarece este incredibil de performant, rezista. Merita toti banii iti spun eu

4 răspunsuri:
| Seby80 a răspuns:

Macbook Pro, desigur. La ce faci tu, nu iti lua Apple, ca trebuie sa folosesti Windows si de asta. Deci Lenovo!

| TitusD explică (pentru Seby80):

Am niste dubii la Lenovo, find chinezesc, nu ma refer la produs in china ci la cei care au lucrat la el, mi se pare cam scurt la durata vietii, e bine majoritatea sunt facute in china dar design-ul nu.PS:pe mac merge windows-ul instalat oricum te-ai chinuit sa raspunzi si te apreciez!

| Seby80 a răspuns (pentru TitusD):

Pai pe mac merge windows, dar nu o sa fie cum o sa te astepti. Si sa-ti spun de ce, ai niste taste speciale, care nu o sa le mai folosesci, nu pot fi utile cand ai windows, dupa aceea, volumul, o sa-ti dea mari necazuri la reglaj, adaptorul display, ma refer la placa video, driverele, sunt greu de gasit. Daca vrei intr-adevar ceva bun, ia-ti Asus Republic Of Gamers. Pentru jocuri si editari video, laptorurile astea te vor da pe spate, iti garantez!

| Seby80 a răspuns (pentru TitusD):

Uite un model Asus ROG foarte superb: http://www.emag.ro/......MQGTBBBM/. Pretul pentru mine e cam piperat, fiecare cu bugetul lui, daca ti-l permiti, este super! Poti vedea acolo specificatiile lui, are suport 3D, sunet de o calitate foarte buna, si ce imi place mie este racirea, in spate, eu am un HP Pavilion DV5 si cand ma joc ceva, parca as tine palmele pe un gratar, de fierbinte ce este. Sper ca te-am ajutat! O zi placuta.