| anonim_4396 a întrebat:

VA ROG AJUTATI-MA

Acum cateva zile am luat un modem usb stick de la Digi.

L-am instalat, toate bine si frumoase, toate driverele etc

Cand l-am bagat jos la net imi arata ca e connectat cu toate liniutele big grin dar cand intru in google chrome de ex nu imi merge pe orice pagina as intra

VA ROG AJUTATI-MA eu sunt conectat teoretic la net

4 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Daca e stick usb, scoate-i cartela (vezi ca exista o trapa mica la capatul metalic, este foarte greu vizibila) si apoi reintrodu-o.
S-ar putea sa nu faca contact.
Cartela este identica cu cea de telefon mobil.

| zdrangoi a răspuns:

Uite aici si niste instructiuni :
http://www.rcs-rds.ro/......_E3131.pdf

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru zdrangoi):

Nu cred ca este de la cartela deoarece daca era de la cartela nu ma lasa nici sa il conectez deci ca sa iti spun:jos la notificare arata toate liniutele ca e connectat dar nu face legatura cu internetu

| zdrangoi a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci cel mai simpl suna-i pe cei de la RDS si iti vor spune telefonic ce trebuie sa faci, poate e o setare pe la Control Panel->Network Connections pe care trebuie sa o faci.
Eu am stick de vreo 3 ani dar din cate imi aduc aminte l-am instalat si gata.
Suna la 031.400. 7777 si ai sa vezi ca o rezolvi.
Bafta!