| Hdhdqqef a întrebat:

Va salut! Am o mica problema cu castile mele, mai exact microfonul. Castile mele sunt niste JBL-uri care au un singur jack, iar eu la calculator am jack-uri separate pentru speakers si microphone. Deci nicio sansa sa mearga. Apoi am vazut ca monitorul (Samsung Oddysey LS24AG30x) are un singur jack pentru casti asa ca am decis sa vad daca merge. Primesc sunet in casti prin AMD High Definition Audio Device, dar la "Recording" mi se detecteaza ca fiind cuplat doar Stereo Mix care e Realtek Audio, dar care nu functioneaza. Pot face cumva ca inputul de la microfon sa fie transmis catre acest stereo mix sau ca AMD Audio sa functioneze ca si recording totodata? Momentan nu gasesc un spliter la mine in oras si vreau sa vad daca exista vreo rezolvare. Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Monitorul doar transmite nu are si rol de receiver.

Ai nevoie de un splitter, cu tot cu transport te costa in jur de 30 lei
https://www.emag.ro/......D5HYL8MBM/

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La casti este nevoie de jack cu 3 contacte (masa + cele doua canale).
Daca mufa jack are 4 contacte, atunci are si microfon.

Exista adaptoare (pe internet) intre cele 2 varinte, trebuie sa cauti (atent) sa comanzi si sa-l folosesti.