| Sawarekh a întrebat:

Va salut, Ce fac cu viata mea?

Domeniile mele in care m-am perfectionat si in care as lucra ar fi: Web Design si Graphic Design.

De cand, am vazut ca nu mai sunt valorificate aceste domenii, si te poti ajuta cu diferite metode de AI, m-am reprofilat pe partea de Programare ( Web develop )

Ma pasioneaza domeniul, imi place, cam de 6 luni am invatat, problema este ca mi-am dat seama ca de cand cu pandemia, piata e in continuu scadere, multi programatori mi-au spus ca nu prea se mai fac angajari, iar daca se fac, sunt aceea cu adevarat profesionisti si oricum cu o experienta in domeniu de 1-2 ani.

Ce sa fac, ce domenii mai exista? Imi plac doar domeniile in care creezi...

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Decorațiuni interioare.

| adryang78 a răspuns:

Reconversie profesională. Înveți două-trei programe de proiectare 3D, două-trei de randare profesională și poți activa în domenii în care inteligența artificială va intra mult mai greu, fiindcă este nevoie de factorul uman - de exemplu, proiectare de mobilier, design interior, proiectare clădiri civile și industriale, proiectare auto etc. etc.

| elennaionela14 a răspuns:

Securitate cibernetica?
Prestarea de servicii la societati comerciale.
Faci un SRL si le securizezi reteaua prestezi servicii pe intretinere IT.
Ce parere ai?

| GeogG23 a răspuns:

Poti incerca urmatoarele: designer de coperti / bannere pentru carti, reclame personalizate, editare video. SOCIAL MEDIA MARKETER (creezi reclame, postari). AI-ul ajuta mult, dar imaginile create de AIduc lipsa de naturalete, elemente de specialitate. Poti sa te perfectionezi in editarea diferitelor imagini cu ajutorul AI.