| Curiosul999 a întrebat:

Vi se pare normal ca un telefon din anii 80' un Nokia 3110 mai exact sa nu mai pornească deși sta de azi dimineață la încărcat? Adică da eu am mai văzut telefoane precum Samsung Galaxy S3 care nu le mai tine bateria că vorba aia au 20 de ani sau Samsung Galaxy S2 22 de ani dar macar porneau cu încărcătorul conectat oare de ce nu mai pornește? Bateria are 4 conectori doi verzi și 2 aurii oare este o copie a originalului? Pe OLX am văzut unul care era aprins al meu de ce nu e? Țin să menționez că mi l-a dat cineva in mod normal ar fi trebuit să pornească cu încărcătorul conectat nu?

7 răspunsuri:
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Nokia 3110 a fost lansat pe 12 martie 1997.
Are 27 de ani, probabil bateria e moarta.
Mergi la un service GSM si vezi ce iti vor spune acolo.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Samsung Galaxy S3 a fost lansat in 2012, deci nu are 20 de ani.

| zyokurin a răspuns:

Bateria sa deteriorat dupa atatia ani.
Incearca sa cumperi alta baterie pentru el.

| Curiosul999 explică (pentru LaSteauaCareaRasarit):

Păi eu din câte știu a fost lansat in 2003 că am văzut multi că spun "Cum merge Samsung Galaxy S3 după 20 de ani "

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns (pentru Curiosul999):

Primul SmartPhone s-a lansat in 2007 (iPhone-ul)
Samsung a venit dupa. Deci n-avea cum sa se lanseze in 2003

Bula
| Bula a răspuns:

Incearca sa pornesti telefonul cu incarcatorul conectat si cel putin cu o ora incarcat anterior!
Daca nu porneste nici asa, atunci telefonul este defect.

Telefonul se porneste apasand indelungat si continuu butonul cu telefon ROSU (cel mare din dreapta, adica de terminarea convorbirii).

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Unde aveai tu in anii 80 Nokia? Maninci rahat, telefoanele mobile in Romania au aparut prin anii 90, 1997, in anii 80 poate existau telefoane mobile prin Germania sau America dar nu la noi.