| ZeePinkStar a întrebat:

Vista sau windows 7? Argumente :]

Răspuns Câştigător
| theforce a răspuns:

Vista nu este o alegere foarte buna, performanta scazuta si ofera foarte putine, insa windows 7 este mult mai complet ca si windows, mai bine definit si consuma mai putin.Este proiectat să intre rapid în repaus și să se reactiveze rapid, să utilizeze mai puțină memorie și să identifice mai rapid dispozitivele USB.
Link windows 7, ca sa il intelegi mai bine http://windows.microsoft.com/ro-RO/windows7/products/features

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Windows 7.
Vista iti mananca mai mult din resurse => iti scad performantele pc-ului.

| ombladon a răspuns:

Xp.

| oo3 a răspuns:

Windows 7.este bun din tote punctele de vedere are o interfata forte buna si isi face singur update.

| 0rlando a răspuns:

Dacă simți nevoia să pui întrebarea asta, probabil nu cunoști prea bine ambele sisteme de operare. Windows 7 este net superior oricărei versiuni anterioare de Windows, din toate punctele de vedere.

| laurentiu80 a răspuns:

Windows 7! a fost raspunsul microsoftului la utilizatorii de vista, din cauza esecului de care a dat dovada vista.

| ChioruL14 a răspuns:

De ce crezi ca w7 a aparut imediat dupa vista? ca vista a fost si este un rahat.

| BlackStar_Crryss_1997 a răspuns:

Windows 7 desigur, este mai bun din toate punctele de vedere decat vista :
1Foloseste mai putine resurse.
2Este mai stabil.
3Mai eficient.
4Mai simplu.
5(Bonus) Interfata atragatoare.

| ZeePinkStar explică (pentru 0rlando):

Asta e ideea... pana acum am incercat doar vista, il aveam pre-instalat si am continuat cu el. si voiam sa aflu si ceva de windows 7, de la cei care au sau au folosit, oricum multumesc happy