| Fabian20 a întrebat:

Vreau sa fac o captura dintr-un film si nu reusesc...pun pauza dau print screen,copiez in paint, in fine toate bune pana salvez poza, iar apoi cand o deschid imi ramane decat o imagine neagra in poza si imi arata decat scrisu...ce sa fac? cine ma ajuta? un program ceva?big grin

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

@onasis1961: Nu, NU AJUTA!
@Fabian20: Vezi ca VLC, sPlayer si multe alte playere au o optiune de screenshot. Foloseste-o! Cu PrintScreen nu merge fiindca partea de video player de pe ecran e overlay. Nu intru in detalii, ti-am zis ce sa faci. Spor!

| Fabian20 explică (pentru GabiDumitrescu):

Stiu ca au asa ceva...da problema e k eu vreau sa ramana si titrarea pe poza si daca fac screenshot asa km zici tu se salveaza decat imaginea fara subtitrare, ma intelegi?