| anonim_4396 a întrebat:

Vreau un program in care sa pot creea niste reviste?

Răspuns Câştigător
5 răspunsuri:
| andyx11 a răspuns:

Ceaușescu s-a născut în satul (actualmente orașul) Scornicești din județul Olt, la 26 ianuarie 1918, într-o familie de țărani cu 10 copii. Tatăl său, Andruță, avea 3 hectare de pământ, câteva oi și mai cârpea finanțele familiei din croitorie. „Nu se interesa de copiii lui; fura, bea, sărea la bătaie și injura...", spunea despre el bătrânul preot din Scornicești[1]. Mama lui, Alexandrina (născută Lixandra), era o femeie supusă și muncitoare.[1] Casa lor avea două camere. Mămăliga era mâncarea de bază. Nicolae a făcut patru clase la școala din sat. Învățătorul preda într-o sală cursuri simultane, pentru elevii mai multor clase. Micul Ceaușescu nu a avut cărți și adesea mergea la școală desculț. Nu avea prieteni, era nervos și imprevizibil.[1] La vârsta de 11 ani, după absolvirea școlii primare, Ceaușescu pleacă la București, unde se angajează ca ucenic de cizmar.[2][3] Alexandru Săndulescu, membru activ al PCR, și-a inițiat ucenicul în misiuni conspirative.[1]
Dosarul său de cadre indica faptul că nu era chiar de „origine sănătoasă": tatăl său a fost primar liberal, iar fratele său Florea a fost legionar.[4]

| ELY098723456778990 a răspuns (pentru andyx11):

Ce legatura are cu intrebarea mea...

| andyx11 a răspuns (pentru ELY098723456778990):

Uite ceva demn de o revista!

| REDNEK a răspuns:

Pdf.

| horia2012 a răspuns:

- In orice program de editare poti crea reviste, carti, poti pune fotografii...sa stii sa lucrezi cu el.
- Word.