| Broadband a întrebat:

Winzip registry optymizer ce face? am inteles ca e bun pentru detectarea erorilor si creste performantele calculatorului.mi-a gasit 98 de erori dar imi cere sa-l cumpar daca vreau sa le curat..si nu se sterge nimic din windows? funda cine ma lamureste

Răspuns Câştigător
| cine1cine a răspuns:

Cred ca este ultimul program la care aș apela in caz de doresc sa-mi fac curățenie in pc. Acest program pe langă faptul că este aiurea facut mai costă și bani. Te sfatuiesc sa-l dezinstalezi, si sa instalezi cu incredere auslogics boostspeed il gasesti stii tu unde pe site-ul ala cu piratii din caraibe laughing. Îl instalezi frumos si cu incredere, apoi aplici stii tu ce ca sa fie original, opresti update-ul si vei avea cel mai bun si cel mai uimitor program de curatat pc-ul. Daca doresti imi lasi un id de mess si ti-l pot da eu pe mess, sa nu te mai chinuii sa-l downladezi de pe stii tu unde. Ori cum, ai facut cea mai proasta alegere cu winzip registry cacamaca!

9 răspunsuri:
| Sk8_1585 a răspuns:

Pe langa faptul ca iti gaseste erorile iti poate verifia si daca ai windowsul original! si daca nu il ai nu e bine

| Broadband explică (pentru cine1cine):

L-am instalat doar sa vad ce poate..arata "bazat" sa zic asa programul asa o sa fac. mersi de raspunswinking

| ITvladutu a răspuns:

Vezi ca e virus (un fel de). Iti da erori aiurea rau, cand tu ai maxim 2-3. la fel ca Pc optimizer Pro, dezinstaleaza-l repede.

| cine1cine a răspuns (pentru Broadband):

Iți dă posibiliatatea să faci backup la registry și la absolut tot ce mai ștergi atunci cănd faci curățenie in pc. Am descoperit acest program din întămplare, a fost o pură întămplare. Vezi că îți arată și care sunt breșele de securitate din pc. Iți oferă posibilitate sa dezactivezi anumite servicii din windows care pot fii exploatate de personae rău voite, plus multe alte mii de opțiuni, faza e că este și unul dintre cel mai bun program de defragmentare hard ba chiar și regiștrii îi poate defragmenta. Dacă folosești ssd-card este perfect. Să nu uiți să debifezi acolo la update!

| johnyxus a răspuns:

Da e foarte folositor, iti face calculatorul sa ruleze foarte usor.

| Broadband explică (pentru cine1cine):

Da asa am facut e foarte bun aveam 160 de erori si dupa ce le-am dat rezolvare s-a cunoscut performanta pc-ului. se misca la fel de bine ca in Safe Mode.
mersi de program..foarte bun

| kteichd a răspuns:

Tune Up Utilities e cel mai bun din bransa

| cine1cine a răspuns (pentru kteichd):

Tune Up Utilites e bun fiindcă lumea doar de ăsta știe că e bun. Ausologics este cunoscut ca fiind vărful in tot cea ce privește intreținerea unui pc. Tune Up este cunoscut la noi în țară datorită publicității excesive și sincer să fiu am incercat și eu acest program și e dificil rău și aiurea tare făcut. Multă lume, mă refer la cei care se pricep căt de căt, evita tune up, și il consideră ca fiind demodat de vechi și aiurea. Tune up se face că iti găsești erori in pc, și le șterge, adica se face că le șterge! laughing Găndeștete că mai există și Ungaria și Germania si franța Anglia, toată Europa china America etc. sunt o grămadă de păreri vis a vis de un program, dar mai ales, suntem și noi romanii care avem păreri despre it, dar pănă nu testezi ceva nu ai cum să știi dacă e bun sau rău. Pănă acum un an habar nu aveam că există Aimp, și cănd l-am instalat in pc, a fost dragoste la prima vedere! Și știi de ce nu știam nimic despre Aimp? Fiindcă toata lumea imi spunea să folosesc winamp laughing Toată lumea lăuda winnampul. Eu am făcut această recomandare căci am văzut in mesajul lui că a folosit winzip registry optimizer și știu că acest program e o plasă, la fel cum a fost și pentru mine acum vreo 2 ani. La fel este și cu programul Xbmc, un program asemănător cu un system de operare, un program despre care nu știam nimic fiindcă toată lumea ascultă muzică cu winamp laughing si eu stiam doar de winamp pănă cănd am zis că e timpul să incerc și alt program! Splash pro este preferatul meu pentru văzut filme! La fel cum browserul maxthon care face căt o mie de alte browsere și pe care l-am descoperit intimplator si despre care pot spune că e cel mai tare browser! Dar noi știam doar de firefox opera ie10 si de chrome laughing La fel cum este si firewall comodo, configurat cum trebuie nu-ți mai trebuie nici antivirus, e sufficient să ai malwarebytes instalat. Și uite ca deja ai un calculator super din toate punctele de vedere! Baftă!

| kteichd a răspuns (pentru cine1cine):

Da. Iti respect parerea dar fiecare isi instaleaza ce ii place lui de ex eu nu folosesc winamp eu tot aimp si gom audio in general iar dupa parerea mea eu am zic ca Tune e cel mai bun deoarece din cate am testat e a fost pe masura asteptarilor.
Aici imi dau cu parerea fiecare o are pe al lui iar ca browser eu folosesc mozila si rockmeltm si ca player video vlc si kmplayer.