| Yee a întrebat:

Yee(Salut)! De ce cand conectez telefonul de pc prin USB, nu imi apare nimic pe laptop? Se aude sunetul cand se conecteaza dar nu apare nimic cand dau la My Computer.

Răspuns Câştigător
| TheRealFantasy a răspuns:

Asigura-te ca ai driverul pentru usb pe laptop, cauta pe site-ul oficial al producatorului (Acer/Asus/Lenovo/Dell/etc.).

Eventual, daca e vreo problema mai grava si nu rezolvi in niciun fel poti folosi lejer o aplicatie in genul "Software Data Cable", e free pe App Store si functioneaza ca un cablu de date. Face un server cu adresa ip a telefonului si pune fisierele, la care te poti conecta si de pe pc de pe un browser.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi sa întâmplat şi mie, şi era cablul USB în scurtcircuitbig grin

| dyya888 a răspuns:

Buna. Vezi daca iti apare vreun mesaj pe ecranul telefonului. Trebuie sa te intrebe daca ii dai acces la date.