| Everestcompany a întrebat:

Am descarcat un joc pentru telefonul meu, cu sistem de operare Android, si, l-am descarcat pe calculator, fiindca are 900 Mb jocul, iar pe telefon nu am nicio optiune activa cu trafic de date. Dupa ce am descarcat jocul pe calculator, si l-am dezarhivat, ma asteptam sa fie ceva de genul"nume.apk", dar, in loc sa gasesc un fisier cu extensia".apk", am gasit un fisier cu extensia".obb". Cum se procedeaza cu astfel de fisiere? Daca il mut pe telefon acest fisier, nu cred ca imi va fi recunoscut, ci doar daca ar avea extensia".apk"mi-i l-ar recunoaste telefonul. Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| darkorbitRO a răspuns:

Incearca sa il bagi pe telefon poate suporta si fisierul.obb... daca nu suporta descarca alt joc

| Everestcompany explică (pentru darkorbitRO):

Aaa. Deci sunt unele telefoane in care poti instala si fisiere cu extensia".obb"? Credeam ca doar".apk"merge pe Android.