| Yuoia a întrebat:

Am fost azi sa-mi platesc factura telefonica. Orange.
Pentru ca se apropie sfarsitul contractului, mi-au spus ca se poate prelungi fara costuri... bla-bla-bla. Si ca pot achizitiona un telefon. Ei bine, aici nu am mai inteles ce si cum. Cine ma lamureste?

Răspuns Câştigător
| CristianCRS a răspuns:

Nu, telefonul iti ramane, ai platit pretul lui atunci cand ai platit abonamentul lunar. Daca nu ai nimic impotriva sa fii legata contractual pentru 2 ani, iei telefonul de la ei si il faci cadou sau il vinzi, poti face ce vrei cu el.

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica vor sa iti tea teapa

| Catrice a răspuns:

Faci prelungire pe 2 ani in general și drept "cadou" îți dau un telefon. Bineînțeles că dacă vrei ceva performant si j' ce-ți dau ei la 0 lei dai diferența.

| CristianCRS a răspuns:

In functie de abonamentul pe care il ai, iti vor oferi un telefon (in mare parte panarame daca nu ai un abonament maricel, sau un telefon ok pentru care mai platesti o anumita suma) dupa care devii clientul lor contractual pentru inca 12 sau de obicei 24 de luni.

| Yuoia explică (pentru Catrice):

Aha. Multumesc.

| Yuoia explică (pentru Catrice):

Dar cu telefonul vechi, ce fac? Mi-l iau?

| Yuoia explică (pentru CristianCRS):

Chestia e ca telefonul imi merge (inca) bine. Daca vreau altul, il returnez pe cel vechi?

| Yuoia explică (pentru CristianCRS):

Multumesc mult.

| CristianCRS a răspuns (pentru Yuoia):

Cu placere!

| badpanda a răspuns:

In general iti ofera o pocnitoare de telefon.

| Catrice a răspuns (pentru Yuoia):

Cum sa il returnezi mă laughing