| taineamea a întrebat:

Am o nelamurire si poate ma puteti ajuta: am setat telefonul ca sa-mi apara mereu dupa o conversatie durata acesteia si sa pot vedea asta si cand ma duc in jurnalul apelurilor. Am observat ca atunci cand ma suna doar un anumit prieten nu mai pot sa vad cat a durat conversatia cu el, in rest cu oricine am vorbit inainte si dupa el am putut si inca pot sa vad. El m-a sunat de 3 ori in ultima perioada si desi am vorbit si 30 de minute imi apare --:--:-- in loc de 00:29:56 de exemplu. Inainte cand vorbeam cu el imi arata exact cat am vorbit. Intrebarea mea este: are el cumva alt telefon sau are anumite setari?

14 răspunsuri:
| Tommy889 a răspuns:

Poate fi o eroare de soft sau ora si data nesetate bine
Daca ora si data sunt setate, e o eroare la soft, cred...
Spune-mi te rog modelu si marca la tel sa te pot ajuta

| ion933 a răspuns:

Problema este de la tine n-are nici o treaba cu telefonul lui poate el este salvat pe carte si din aceasta cauza nu apare

| taineamea explică (pentru Tommy889):

Am un Nokia C3, ora si data sunt setate corect si doar cu el imi apare chestia asta de vreo 2 saptamani, inainte nu. Cu oricine am vorbit si imediat dupa apelurile lui imi arata exact durata convorbirilor respective, la el e doar --:--:--

| taineamea explică (pentru ion933):

Il aveam si inainte salvat pe cartela daca cumva la asta te referi si de fiecare data cand ma suna puteam sa vad cat a durat conversatia, de doua saptamani nu mai pot sa vad asta.Dar cu orice alta persoana am vorbit si imediat dupa apelurile lui imi arata durata conversatiei.

| taineamea explică:

Ce anume sa resetez si cum sa fac?

| Tommy889 a răspuns:

VARIANTA1 Copie contactele de pe sim in tel big grin
VARIANTA2 Formateaza telu(pierzi toate jocurile, muzica, poze...din mem telefonului)formateaza din setari sau pune codu asta:*#7370#
ALTE SOLUTII NU VAD,
SUCCES!

| ion933 a răspuns (pentru taineamea):

Intri in setari si iti apare reseteaza telefonul la setarile implicite

| ion933 a răspuns (pentru Tommy889):

Da dar alte telefoane au si sa dai sa revie la setarile implicite nu la toate telefoanele se sterg pozele muzica si restul

| taineamea explică (pentru ion933):

Setari implicite ar fi de ales intre Broadband 3G si Orange si nu cred ca la asta te referi.Cand intru in setari am mai multe de ales ca de exemplu afisaj, telefon, profiluri si altele.Te-as ruga sa spui mult mai clar unde anume sa intru.

| taineamea explică (pentru ion933):

Si repet doar cu unul dintre contacte am problema asta, nu cu mai multi.

| taineamea explică (pentru Tommy889):

Pentru ce sa copiez toate contactele de pe sim in telefon cand am problema asta doar cu un contact din toata lista?

| Tommy889 a răspuns:

Alea cu 3g si Orange sunt puncte de acces de la net, scrie *#7370# si se reseteaza singur trebuie sa bagi codu de securitate 12345 si gata happy

| ion933 a răspuns (pentru taineamea):

Dar ce telefon ai

| taineamea explică (pentru ion933):

Nokia C3