| Rexul a întrebat:

Am o problema la un iPhone 12 simplu. Am schimbat bateria și după ce l-am încărcat a început sa se închidă singur chiar dacă aveam baterie și pierdeam și 1-2 procente la baterie l-am dus din nou la service și a zis ca nu știe de ce face asa. Apoi l-am dus la alt service și mi-a zis ca trebuie sa schimb mufa de încărcare. Oare este posibil sa fie din cauza asta? Și de pana a schimba bateria nu îmi făcea asa? Oare are legătură cu încărcătorul?
Ar mai merita sa îl repar? Va rog seriozitate. Si dacă se poate sa îmi răspundeți la toate întrebările

Răspuns Câştigător
| kalasnicov22 a răspuns:

Schimba-i mufa pentru inceput.Eu o curat o data pe luna cu o scobitoare modificata, si iese multa mizerie si praf din ea.
dar trebuie grija multa sa nu distrugi pinii elastici

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca ei nu stiu, cum am putea sa stim noi? I ati alt telefon o fi vechi si numai merg piesele degeaba ai baterie nouă, are el alt defect un scurt undeva pe placă care consuma descarca instant bateria, o fi mufa o fi incarcatorul defect o fi placa de baza, nu stim noi.