| BostanDaniel1974 a întrebat:

Am pierdut telefonul cu tot cu sim, cum recuperez mesajele de pe whatsapp in calculator daca s-ar putea? Va multumesc anticipat

4 răspunsuri:
| IehovaHatesSatan a răspuns:

Poti sa te loghezi pe whatsapp de pe alt telefon. Iti poti recupera mesajele numai daca ai activat cloud backup pe telefonul/contul pierdut. Daca era activat, descarca Whatsapp pe telefonul nou, foloseste numarul de telefon vechi si pe urma dai 'Restore'

| Goete a răspuns (pentru IehovaHatesSatan):

Penteu asta primul lucru este blocarea cartelei sim din telefonul pierdut.
Si o multimende alte lucruri daca telefonul era involucrat cu contul bancar si cu efectuarea de plati cu telefonul

| IehovaHatesSatan a răspuns (pentru Goete):

Da, cred ca blocarea sim-ului atunci cand telefonul e pierdut e un pas logic care l-ar fi facut oricum happy

| Goete a răspuns (pentru IehovaHatesSatan):

Si copia de securitate a whatsapp-ului pe google drive este tot un pas logic, dupa care urmeaza cererea unei alte cartele sim cu acelasi numar necesara pentru recuperarea mesajelor.
Totusi, daca se intreaba asta, probabil sunt persoane pentru care nu e atat de logic.