| NakaTaka a întrebat:

Am un Sony Xperia E1 si am cumparat un card de 4 Gb.Eu vreau ca tot ce se descarca prin browser si Magazin Play, sa fie bagat direct pe card. Ex: Vreau sa descarc fifa 14 dar n-am spatiu pe stocarea interna, o vreau direct pe card.
Daca se poate, ziceti-mi cum sa o fac. Funda!

4 răspunsuri:
| sparakles a răspuns:

Atunci cand deacarci aplicatia trebuie sa citesti fiecare lucru care ti.l spune si undeva vei vedea ca scrie stocheaza pe card/stocheaza in memoria interna. si tu alegi de acolo ☺

| Sky_Furia_1997 a răspuns:

Du-te la aplicatii in setari si du-te la pe fiecare aplicatie si dai sa se mute pe card...

| NakaTaka explică (pentru sparakles):

Frate, mie nu imi spune ca sa il stochez pe card, mie imi spune direct: Nu este memorie in stocarea interna a dispozitivului.

| NakaTaka explică (pentru Sky_Furia_1997):

Pai am facut asta cu celelalte aplicatii dar nu imi ramane spatiu destul( 1, 41gb).
Am in stocarea interna 2 gb

Întrebări recente