| and0ra a întrebat:

Bună! De ceva timp îmi tot apar nume noi în agendă, pe care eu nu le-am adăugat (și știu sigur, pentru că nu am multe persoane în telefon oricum). Pe lângă presupunerea evidentă că s-ar putea să fie hack-uit/virusat, s-ar putea totuși să fie din cauza telefonului mamei? L-am avut eu inițial, după i l-am dat ei, cardul SD încă funcționează pe el cred sau e în telefonul meu, nici nu mai știu. Știu doar că am căutat unele dintre persoanele din agendă pe Facebook și vedeam că o au prieten comun pe mama. Dar în același timp, mi se pare că felul în care sunt scrise unele nume e ciudat, de exemplu cu extrem de multe stickere sau majuscule și atunci iar nu mai înțeleg nimic happy Vreau să știu dacă există posibilitatea să mi se transfere accidental numele pe care le trece ea în agendă, și în telefonul meu, sau e clar hack. (Și țin să menționez că altceva nu e în neregulă cu telefonul, doar problema asta de vreun an deja)

5 răspunsuri:
| Batmanel a răspuns:

Daca ai acelasi cont de google pus pe telefonul tau dar si al ei, da, iti vor aparea ce numere salveaza mama ta si vice versa, mama ta va avea si ea numerele salvate de tine.

| MCosmy a răspuns:

Daca ai acelasi cont Google / Apple sincronizat pe ambele sau mai multe telefoane itt vor aparea si contactele salvate de ceilalti utilizatori.

Aceasi problema e si daca cumva ai setat sa iti sincronizeze Facebook cu agenda telefonului. (in agenda iti vor aprea multe contacte gen nume Facebook daca fara numere de telefon, doar numele salvat ca si contact)

Aceasi problema si cu alte aplicatii de genul Facebook. ex. Instagram, Yahoo si etc.

| and0ra explică (pentru Batmanel):

Mersi mult!

| and0ra explică (pentru MCosmy):

Mersi! happy

| dusmanul86 a răspuns:

Salutare! ai pus acelasi cont google pe amandoua telefoanele. Tu esti norocos ca mama ta doar salveaza numere. Sa ma fi vazut pe mine cand mama a sters jumatate din agenda.Dai si cauta contacte.