| AndraBrr a întrebat:

Bună, de curând mi-am luat un Iph 4 si am o versiune mai veche de iOS si as vrea sa întreb daca ii ingreuneaza cu ceva functionarea daca il actualizez cu iOS-ul specific iph-urilor 5-5S. (Scuze ca nu am specificat exact versiunea, dar nu am reținut-o. Oricum ceva cu 1.7.0 sau nu stiu laughing ) mersi mult

10 răspunsuri:
| Ulrich_Tom_1993 a răspuns:

Esti praf.....nu ai cum sa pui pe iphone 4 IOS 7

| LenoreVoldaren a răspuns:

IPhone 5/5s/5c și chiar și iPhone 4s suportă iOS 7. x, dar iPhone 4s cu mici defecte ale unor aplicații specifice iOS-ului. Însă iPhone 4 NU suportă această versiune de iOS! Nici nu o poți instala! Dacă însă actualizezi la iOS 7 (prin moduri mai ''necurate'') atunci te asigur că vei avea un telefon asemenea unei cărămizi: numai bun pentru muncitori!

| LTAA a răspuns (pentru Ulrich_Tom_1993):

Dezinformezi. Se poate, doar ca multi s-au plans de faptul ca merge mai greoi (datorita elementelor vizuale).

| LTAA a răspuns (pentru LenoreVoldaren):

Dezinformezi. Se poate, doar ca multi s-au plans de faptul ca merge mai greoi (datorita elementelor vizuale). Ok, daca vorbesti de iOS 8, intr-adevar, acesta nu va putea fi instalat pe 4 (Marketing).

| LTAA a răspuns:

Poti sa actualizezi pana la iOS 7, dar multi s-au plans de faptul ca merge mai greoi (datorita elementelor vizuale).

| sltlp a răspuns (pentru Ulrich_Tom_1993):

Vorbestiu aiurea si mai si comentezi urat. Iphone 4 suporta ios 7. OFICIAL.

| Varareanu_Olivian_1996 a răspuns:

LooL! Toti mintiti! Deci fii atent, surorile mele si-au cumparat Iphone, cu un I.O.S. chiar foarte slab, au gasit actualizari de software ( IOS 7.0.1. ). Aceasta se gaseste si pe Iphone 5, dar este si IOS 8 care din nou merge pe Iphone 4 si functioneaza peeerfeect! happy Mai ales pentru jocuri, aplicatii!

| LenoreVoldaren a răspuns:

Mno hai instalează tu iOS 7 pe iPhone 4! Haide! Hai! Riști? O să ai o rablă de telefon, mai bine păstrează tu iOS-ul vechi că și ăla e bun. Dacă vrei un telefon pentru jocuri și muuulte altele, n-ai decât să-ți iei un telefon calumea, de la iPhone 5 în sus.

| Stefifanste a răspuns:

Merge si nu merge așa slab cum zic toți.Am si eu si îl folosesc fără nicio problemă. Faza e că in curând, dacă i-l lași la ios 6multe aplicatii nu vor mai fi compatibile.

| AndraBrr explică (pentru Ulrich_Tom_1993):

Hai nu zău? mi am luat iOS 7.0.1 sau smth ca asta si merge perfect happy păpuși ale societății.