| octav005 a întrebat:

Bună seara. Am un telefon Samsung și acum nu mai încarcă deloc. Înainte de câteva ori făcea figuri. Când băgăm cablul ba încarcă ba nu încarcă. Acum deloc.

Are mufa USB C. Sa fie pinii sau praful din interior la mufa?

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie sa il duci in service sa il repare ei

| Hyperion7 a răspuns:

Daca nu mai incarca deloc, posibil sa fie vorba de reziduuri in mufa, ori posibil sa se fi defectat.
Ca sa vezi daca sunt reziduuri, uită-te cu lanterna in portul telefonului și vezi daca e ceva acolo, daca nu e, probabil e defecta și necesită înlocuire.

| octav005 explică (pentru Hyperion7):

M.am uitat acolo. Și am curățat. Dar degeaba

| AdrianGht a răspuns:

Este foarte posibil sa fie de la cablu de la incarcator, sau de la adaptor. Incearca sa incarci cu un alt incarcator si vezi daca se rezolva problema.

| Hyperion7 a răspuns (pentru octav005):

Înseamnă că e clar.
Dar cum zicea cineva, încearcă să încarci cu alt cablu sau încărcător, iar dacă nu, singura varianta e sa-l duci la service

| octav005 explică (pentru AdrianGht):

Am incercat. Dar degeaba. Cred că s-a dus mufa

| ReddY25 a răspuns:

Altul nou sau la service ai putea încerca

| octav005 explică (pentru ReddY25):

Altul nou e foarte usor de zis.