| UnBaiatPeNumesergiu a întrebat:

am auzit ca desii skype-ul e "gratis" el ar consuma foarte mult trafic care te-ar face sa platesti peste masura la internet este adevarat?

20 răspunsuri:
| Anonnnnimus a răspuns:

NU.Internetul il platesti cat este.Nu cat consumi. Funda?

| SmecheruCuSpate a răspuns:

Daca ai net prin cablu ai net nelimitat.

| anagabriela13 a răspuns:

Nu e adevărat. funda

| UnBaiatPeNumesergiu explică (pentru SmecheruCuSpate):

Eu am net prin cablu......si daca flosesc skype des se adauga o suma la factura?

| SmecheruCuSpate a răspuns (pentru UnBaiatPeNumesergiu):

Nu, ai net cat vrei.

| UnBaiatPeNumesergiu explică (pentru SmecheruCuSpate):

Chiar daca eu am net prin intermediul telefonului?

| SmecheruCuSpate a răspuns (pentru UnBaiatPeNumesergiu):

Daca ai prin telefon s-ar putea sa platesi o gramada.

| asdfbc a răspuns:

Nu este adevarat.

| UnBaiatPeNumesergiu explică (pentru asdfbc):

Ce sa nu fie adevarat?

| Scorpio8012 a răspuns:

Nu e adevarata faza cu platitul suplimentar al internetului. insa daca vrei sa vorbesti prin skype cu telefoane, trebuie sa ai un fel de euro/bani skype.
dar daca vrei doar sa faci videochat cu prietenii de la pc la pc nu o sa te coste nimic.

| Scorpio8012 a răspuns (pentru UnBaiatPeNumesergiu):

Nu, nu se adauga nici o suma.

| asdfbc a răspuns (pentru UnBaiatPeNumesergiu):

Nu e adevarat ca platesti mult daca ai prin telefon.Eu am skype pe telefon si nu platesc netul, de fapt il platesc dar e inclus in abonament.Adica am 2500 MB si imi ia din ei cat timp stau eu skype, pe facebook.E normal sa te coste cativa MB acolo, dar daca stai cu nemiluita ppe skype sau net si depasesti MB o sa iti faca cost. Daca ai Wi*Fi nu platesti cand intri cu telefonul.

| UnBaiatPeNumesergiu explică (pentru Scorpio8012):

Ma deci vreau sa lamuresc ceva nu mai inteleg nimic eu am o retea la internet de tip VoIP si eu vreau sa vorbesc cu prietenii de la pc la pc asta ma costa suplimentar?

| asdfbc a răspuns (pentru UnBaiatPeNumesergiu):

NU

| UnBaiatPeNumesergiu explică (pentru asdfbc):

Cu nemiluita adica? cam cate ore?

| Gabitzu246 a răspuns (pentru UnBaiatPeNumesergiu):

Nu se adauga ma nimica, poti sa vorbesti pe el incontinuu, ca tot atata iti vine factura,

| asdfbc a răspuns (pentru UnBaiatPeNumesergiu):

Nu stiu ce sa zic, foarte multe ore...pe secunta iti ia din Mb cam 0, 062..asta fiind la telefon

| x7gaming a răspuns:

Nu

| Anonnnnimus a răspuns:

Ma de ex eu am net prin wireless si imi vine factura pe luna 60 si ceva de lei si consum la net ca spartu.Ce nu intelegi nu conteaza cat consumi.

| RAZVIN a răspuns:

Nu platesti nimic in plus daca folosesti internetul prin cablu (asa cum ai tu), dar consuma mega de trafic daca folosesti internetul de pe telefonul mobil