| ionut2000000 a întrebat:

am telefon Alcatel one touch 991(cam vechi da nu e problema.)si inteleg ca nu pot descarca toate jocurile faine, da mai sunt ca si care se pot... Faza este ca mereu cand vreau sa descarc o aplicatia mai faina in final dupa ce descarc tot si se incarca acolo sa se instaleze scrie ca "aplicatia nu a fost instalata" si vreau sa inteleg de ce.Chiar si cand e o aplicatie compatibila scrie asa si am surse necunoscute activate si nu e nici problema de loc.PS:am mai pus intrebarea asta da nu am primit raspuns si nu cred ca fac rau nimanui.

Răspuns Câştigător
| ChiarEu2 a răspuns:

Cu telefonul ala nu mai faci nimic. Nu merge nimic. Si Angry Birds merge in reluare. Strange bani si gasesti un telefon decent la 200 de lei SH.
Si ca sa raspund strict pe intrebartea ta unele aplicatii cer o anumita versiune de OS si alte specificatii (gen ram sau procesor).
Ti-am spus, telefonul ala e de generatie veche!
Nu zic din rautate, dar trebuie sa zic sincer.
Bafta!

12 răspunsuri:
| Poput_Sebastian_1999 a răspuns:

Ai servicii google play instalat? daca nu atunci activeaza-l sau daca e activat si nu merge reseteaza telefonul

| ionut2000000 explică (pentru ChiarEu2):

Faza e ca am dat pe google games alactel one touch 991 si am vazut ce jocuri sunt combatibile si am incercat sa descrc unu compatibil si ti-am zis ca nu a fost instalat, si apoi l-am cautat pe pe gogle play(eu acolo gasesc doar jocuri compatibile) si nu l-am gasit pe ala.Dar gasesc gta in gogle play si normal ca nu as vrea sa descarc de acolo dar daca as descarca de pe alt site oare ar mere(sigur ca dupa ce maresc memoria interna).Eu oricum am descoperit niste jocuri faine pentru telefonul asta(5) si as mai vrea sa descarc unul da chiar fain rau ca merg vara asta la bunici si nu este calculator acolo.

| ChiarEu2 a răspuns (pentru ionut2000000):

Trimite-mi numele jocurilor si iti zic daca iti merg sau nu!

| ionut2000000 explică (pentru ChiarEu2):

Pai alea 5 sunt deja descarcate.Vezi daca gta vc si gangstar vegas merg, ca mie imi apar in magazin play si si pe site-ul ala arata ca sunt compatibile.

| ChiarEu2 a răspuns (pentru ionut2000000):

Nu merge nici unul nici altul!

| ionut2000000 explică (pentru ChiarEu2):

Unde te-ai uitat?

| ionut2000000 explică (pentru ionut2000000):

Oricum mersi pentru implicare si cred ca daca il rootez si ii maresc si memoria ram poate ca o merge vreun gta ca am vazut pe youtube unu cu gta pe Alcatel ot 990 si ma gandesc ca nu o fi asa mare diferenta

| ionut2000000 explică (pentru ionut2000000):

De fapt pe mai multe Alcatel-uri.Ia uita-te pe site-ul urmator sa vezi la gta 3 ca e compatibil: http://play.mob.org/game/grand_theft_auto_iii.html

| ChiarEu2 a răspuns (pentru ionut2000000):

GTA 3 iti merge, dar e nasol el ca joc pe telefon!
Pe site-ul ala iti arata aproape toate jocurile ca sunt compatibile, chiar daca nu au nicio legatura cu telefonul! Poti sa il rootezi, dar nu rezolvi nimic. Memoria RAM ramane aceeasi, iar la procesor sa ii faci overclock, dar tot nu e suficient! Lasa-le in colo de jocuri!

| ionut2000000 explică (pentru ChiarEu2):

Pai se poate mari si memoria ram si am doar 14 ani imi plac jocurile, n-am ce face-mersi foarte mult oricumlaughing

| ionut2000000 explică (pentru Poput_Sebastian_1999):

Si cu ce ma poate ajuta?

| Poput_Sebastian_1999 a răspuns:

Uite,eu iti zic sa iti resetezi telu