| mPaul a întrebat:

am un abonament la Orange de 8-9 ani si intr-un viitor apropiat o sa il prelungsc pe inca doi ani. As vrea sa stiu daca la prelungirea contractuala pot achizitiona orice telefon. ( Intreb asta deoarece cunosc persoane carora li s-a spus cand au vrut sa achizitioneze un telefon la prelungire de abonament ca anumite telefoane sunt pentru abonamente mai mari decat cel pe care ei le aveau).

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Il poti cumpara la pretul normal sau iti dau ei o reducere ceva dar mica, suna la relatii cu clientii la ei si vezi ce zic, incearca sa obtii reducere tinand cont ca esti client de asa de multi ani, ca ei mai fac si oferte personalizate - stii tu, cine cere nu piere laughing intra pe site si uita-te, ca la orice telefon are si optiunea cu abonament/fara abonament si vezi daca au ceva reduceri la prelungire abonament la ala de-l vrei

3 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Nu chiar orice telefon (asa cum ti-au spus cunoscutii tai), iar preturile difera in functie de tipul de abonament si de perioada pe care prelungesti abonamentul (12 luni sau 24 de luni). Ei au o lista cu telefoanele pe care le dau la abonamente si preturile reduse (au si la 1 euro cu abon pe 2 ani) pe care le gasesti pe site https://www.orange.ro/magazin-online/telefoane, ca pe cele foarte scumpe, de 500-600 de euro nu ti le dau reduse la un abonament de 4 euro de exemplu, ca nu-si scot ei banii.

| mPaul explică (pentru mixxjim):

Ok deci sa inteleg ca la un abonament mic nu o sa am ieftinire la un telefon scump, ca urmare nu o sa il pot achizitiona?

| mPaul explică:

Mentionez si ca vreau sa achizitionez un telefon cu pretul standard d 239 de euro. se poate sa-l achizitionez la prelungire?