| XGamerX a întrebat:

Buna Ziua

Am un Samsung galaxy s 3 neo si nu stiu cum sa instalez jocurile cu obb pe card daca copiez fisierul de la acel joc in obb pe card si urmez toate instructiunile imi da eroare la joc daca are cineva acelasi model de telefon si o reusit sa instaleze jocurile cu obb in sd card ca sa nu mai ocupe spatiu in memoria telefonului sa ma ajute si pe mine

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desteptule care esti... Am si eu un Core 2 tot Samsung si degeaba muti fisierele suplimentare obb din mem interna pe SD card pentru ca nu poti rula jocul. Eu am joc de 900 de MB, iar daca mut fisierele obb in SD imi apare ca trebuie sa descarc jocul din nou in ciuda faptului ca am pe SD fisierele obb( adica datele ). Daca lasi in mem. s-a interna poti rula. Asa sunt unele telefoane. Am incercat si prin metoda cu jocuri in arhive zip, am dezarhivat si degeaba. Jocul trebuie sa fie in memoria interna.

| XGamerX explică (pentru anonim_4396):

Ca sa poti muta in totalitate am auzit ca trebuie facut root desi e o procedura riscanta ca poti sa-ti strici telefonul daca nu o faci cum trebuie insa eu am avut un Samsung mai vechi cu android 2.2 cv de genul si puteam muta fisierul obb in card simi mergea jocul dar se pare ca la telefoanele cu android mai nou trebuie root