| DomnulPoliticos a întrebat:

Ce e mai bun Samsung sau iPhone?

11 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
suntserios
| suntserios a răspuns:

Samsung.

Și întrebarea ta nu prea are sens. Așa că o să primești doar răspunsuri fara sens

| StoicAnalysis a răspuns:

La fiabilitatea soft-ului, Iphone-ul e cel mai bun. Si zic asta in calitate de detinator de Samsung de mai bine de 8 ani. Samsung-ul e bun doar daca e flagship. Toate telefoanele pe android sunt nasoale. Poti lua virusi destul de usor daca descarci ceva de pe google ( nu de pe playstore), La Iphone nici macar nu iti da voie sa instalezi nimic de pe google, tocmai pentru protectia ta. La android ai nevoie de resurse foarte multe de RAM, procesor si placa grafica, pentru a rula noile update-uri de android, pe cat la Iphone, iti merge aproape la fel de bine si daca ai Iphone x acum. Iphone-ul e configurat in asa fel incat sa mearga brici si cu resurse putine. Am renuntat recent la Samsung si alte telefoane pe android, pentru ca ma saturasem sa imi mearga greu telefonul dupa un an sau doi de folosire, din cauza update-urilor.

| ReddY25 a răspuns:

Samsung fără discuție

| flixbuster a răspuns:

Daca nu dai doua modele exacte de smartphone de comparat, vei primi doar raspunsuri irelevante bazate pe pareri.

| DomnulPoliticos explică (pentru StoicAnalysis):

Average iPhone fanboy

| StoicAnalysis a răspuns (pentru DomnulPoliticos):

Ok, si unde-s argumentele ce ar trebui sa-ti sustina parerea?

| DomnulPoliticos explică (pentru StoicAnalysis):

Te simți atacat?

| StoicAnalysis a răspuns (pentru DomnulPoliticos):

De ce m-as simti atacat? Am cerut doar motivele tale pentru care crezi tu, ca parerea ta este un adevar. Eu de exemplu ti-am explicat de ce cred eu ca e adevarat ceea ce am spus. Incerc sa aflu alte posibile argumente pe baza carora, as putea da raspunsuri.

| DomnulPoliticos explică (pentru StoicAnalysis):

Nu am idee

| gelu1970 a răspuns:

Ca întotdeauna, românii cunosc doar două mărci.
Sunt mulți fabricanți în lume.
Trebuie doar să știi pentru ce vrei telefonul.
Pentru a arăta prostimii ce mobil ai, sau pentru ai da utilitate?