| anonim_4396 a întrebat:

Ce magazine cunoasteti de unde pot sa cumpar baterii originale de telefon in afara de PcGarage si Gsmnet?

Am cumparat de la Gsmnet doua baterii de telefon si se descarca foarte repede, nu tine cat o baterie originala, am avut si baterii originale 100% care tineau mai mult cu 2 ore, respectiv 5-6 ore screen time, am incercat sa adaug un comentariu public pentru produsul comandat de la ei pe site "se descarca repede si nu tine cat o baterie originala" si nu a fost publicat.

Am vazut numai comentarii de bine acolo la fiecare acumulator: "produs original/multumit".

Inainte sa cumpar de la gsmnet am mai comandat o singura data din Romania de la Pcgarage o baterie de telefon si am fost super multumit, 5-6 ore screen time, restul bateriilor au fost incluse cand am cumparat un telefon sau am cumparat personal din magazine de afara si m-au tinut cat trebuie. Nu am gasit pe stoc la pcgarage si am fost nevoit sa cumpar de la Gsmnet, m-am luat si dupa comentariile "frumoase" moderate de ei.

Cu a doua baterie de la gsmnet am urmatoarea problema: cand ajunge la 30% se inchide telefonul.

Doresc recomandari de magazine serioase.

4 răspunsuri:
| Stef45 a răspuns:

Poti incerca pe Amazin.de daca ai noroc poti gasi ceva foarte bun si cu livrare in Romania.
Daca ai Iphone poti incerca la Istyle.
Evomag si eMAG au cate ceva mai de calitate acum tu decizi.

| darrio2007 a răspuns:

Mai bine schimba telefonul. Acolo pare sa fie problema. Si modul in care il utilizezi.

| George35 a răspuns (pentru darrio2007):

Telefonu este ok, bateriile nu sunt originale.

| darrio2007 a răspuns (pentru George35):

Cauta sa cumperi baterii originale, conform cu bateria din telefon.