| ArhipDaniel a întrebat:

Cer un răspuns de la cei cu experiență în telefoane. Vreau recomandații la un telefon cu o camera decentă care să poate poza/filma la distanțe relativ îndepărtate. Totuși vreau ceva mid-range. Aș prefera ceva din gama Apple - iPhone

9 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=o8jFJAtVyr8

Cu acest iPhone poti filma la distante mari.
Are zoom de 600mm :))
Iti cumperi iPhone-ul cu cel mai lung telefoto pe care ti-l permiti, ca nu ai indicat un buget, ca sa putem noi recomanda ceva.

De exemplu, iPhone 15 Pro Max are Tele de 120mm

iPhone 15 Pro, 14 Pro Max si 14 Pro au Tele de 77mm

Samsung Galaxy S24 Ultra >>> Tele 111mm
Samsung Galaxy S23 Ultra >>> Tele 230mm

| Whitte a răspuns (pentru NLS):

Samsung S23 mai bun decat S24?

| NLS a răspuns (pentru Whitte):

Nu e mai bun neaparat, au pus pe el o camera telefoto cu mai mult zoom.
Chiar daca la zoom maxim pozele ies mai cu zgomot, probabil de aceea au revenit pe 24 la valori mai mici.

| Whitte a răspuns (pentru NLS):

Aha, multumesc.

| gabicoo a răspuns:

Ia-ți un telefon public din ăla care se pune pe stradă în Singapore.

| Cinic a răspuns:

Cel mai complet telefon la un buget de 2000ron mi-se pare noul Motorola neo50. Este si rezistent la apa si are si procesor pe 4nn si camere decente si 5ani de update-uri si ui aproape ca la pixel, adica stock.

| Whitte a răspuns:

Telefon care sa aiba o camera cu zoom mare (sa poata fotografia/filma la distante mari, este scump. Mai scump decat un aparat de fotografiat bun cu zoom mare.

| kalasnicov22 a răspuns:

Filmeaza soarele?
Vrei mai departe?

| AdrianGht a răspuns:

Salutare! Apple este un telefon premium si automat costa mai mult. Nu prea au modele ieftine.
Daca vrei ceva cu zoom mare, variantele Pro/Pro Max sunt ok.
Sau Samsung s24 Ultra

poti vedea aceste modele pe www.pcgarage.ro, de asemenea iti las un cod de reducere valabil pentru aproape orice comanda pe site: VU2AATJJ
codul se introduce inainte de finalizarea comenzii in sectiunea cosul meu apasand pe "Ai un voucher, cupon de reducere sau card cadou? Click aici sa-l introduci."