| melelhilen54 a întrebat:

Cum se monteaza un telefon vechi rotativ?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Atentie! Chiar daca ai priza de telefon in casa nu-l poti monta! Telefonia fixa, moderna, foloseste semnal digital. Telefoanele cu disc sunt anloge.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cum adica rotativ? Banuiesc ceva dar mai dă detalii.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Telefon fix cu disc din anii 80? Sau mobil

| Vântulalb a răspuns:

Daca e voba de telefonul (fix) cu disc, unde discul se roteste ca sa formezi numarul, pur si simplu il bagi in priza.
Dar trebuie priza speciala de la firma de telefonie, la capatul unui fir adus de ei in casa. Cum e cablul la tv. Si mai trebuie ca in centra firmei de telefonie sa aiba alocat un numar.

| melelhilen54 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Prima varianta, cel vechi