| NuAmNicioIdeeDeNumeVorbescSerios a întrebat:

Daca vreau sa fac abonament la Orange, pot lua doar unul din telefoanele din magazinul lor special sau au un depozit in apropiere? Eu vreau sa iau un xiaomi si nu stiu daca au ei asa ceva acolo, si din cate stiu nu am cum sa fac abonamentul de pe net. Adica am deja unul si vreau sa prelungesc cu alt telefon.

Răspuns Câştigător
| CarcotasulVesel a răspuns:

Cand ai deja un abonament, ei o sa iti dea ceva pe loialitate, DAR MAI SCUMP decat daca ai face abonament nou

ar trebui sa intrii pe site-ul lor, sa iti alegi telefonul, dupa care sa le dai telefon si sa intrebi ce si cum

https://www.orange.ro/....../telefoane

chiar de curand am cautat pentru cineva, iar magazinul e IMBECIL, din cauza ca NU poti sa selectezi un abonament si apoi sa vezi preturile cu abonamentul respectiv, trebuie sa dai click pe telefon si apoi sa vezi SINGURUL abonament pentru care e pretul redus, si care sunt destul de mari abonamentele
exemplu:
https://www.orange.ro/......-sim-black
75€ cu abonament, DAR NUMAI cu abonamentul Orange 25
239€ fara abonament, care e un pret mai mare decat daca nu il iei de la Orange:
https://www.compari.ro/......435093426/

iar tu nici macar nu il iei pe abonament ci pe loialitate, lucru care NU E TRECUT DELOC IN SITE-UL LOR... mai exact, II DOARE IN KUR DE CLIENTII PE CARE II AU DEJA, numai clientii noi sunt importanti sa le ia fata

4 răspunsuri:
| Denis140 a răspuns:

Poti sa te duci la reprezentanta din orasul tau si iti fac ei comanda din magazinele din apropiere,
Funda? big grin

| QElenaBoghiu a răspuns:

Poți. Însă plătești ceva.

Poți transfera unu din telefoane pe altă rețea însă sunt și alte metode happy

| NuAmNicioIdeeDeNumeVorbescSerios explică (pentru CarcotasulVesel):

Imi poti explica faza cu loialitatea? Spre exemplu la telefonul ala pot da cam 180e avans sau ce e el si dupa 8e pe luna, asta ce-ar insemna?

| CarcotasulVesel a răspuns (pentru NuAmNicioIdeeDeNumeVorbescSerios):

Loialitatea e o metoda prin care te motiveaza sa ramai la Orange
si consta in niste reduceri la telefoane, dar mai mici decat daca ai lua abonament nou, in plus sunt niste puncte de loialitate, care se acumuleaza la abonament, iar daca ai destule poti chiar sa iei telefonul pe gratis

din pacate nu stiu deloc detalii, am avut cu ani in urma Orange si am renuntat, asa ca, cu modelul telefonului sub nas da-i un telefon la Orange si intreaba-i de conditii si preturi, pentru abonamentul tau in particular, asta e cea mai buna solutie pentru tine