| Lazar_Alin_1990 a întrebat:

Dece cand pozez de la departare cu camera foto de la telefon se vede in ceata si de la apropiere se vede perfect? Am camera de 8 Mp si focusarea imi este pe automat... Spuneti-mi cu pasi 1 2 3... daca raspundeti

2 răspunsuri:
| Nicolalala a răspuns:

Cand intri pe Camera Foto, atunci cand atingi ecranul iti apare un patratel verde, presupun.
Ti telefonul in mana si il indrepti spre un copac care e la distanta si apesi pe ecran si muti patratelul ala pe copac (il poti muta doar apasand pe ecranul in care apare copacul ala sau orice alt obiect la distanta)
E vorba de focus. Si eu mai patesc asa.
Daca nu stii cum, imi dai mesaj cu id-ul tau de mess/skype si iti explic mai detaliat sau iti fac poze sa vezi despre ce e vorba.

| Lazar_Alin_1990 explică (pentru Nicolalala):

Maria.lazar40...e a lui mami