| xoxopink a întrebat:

O mica intrebare. Am un Samsung Wave y pe abonament si ca sa descarc aplicatii trebuie sa-mi fac cont pe Samsung apps. Ma taxeaza daca fac cont? Chiar daca descarc aplicatii gratuite. Multumesc anticipat! Funda

9 răspunsuri:
| crazytalk a răspuns:

Sa iti faci contul e doar o formalitate. Ii ajuta sa tina cont de aplicatiile pe care tu le-ai cumparat chiar daca iti schimbi telefonul intr-o zi si nu le mai ai instalate. Tu inca ai acces la ele. Nu te taxeaza decat daca descarci aplicatii platite.

| JASMYNA88 a răspuns:

Nu te taxeaza deloc, fii fara grijabig grin enjoy

| laviniaenache44 a răspuns:

Unele app. sunt gratiute altele cu bani reali.nu te taxeaza daca iti faci cont.eu mi-am facut.

| InVisible99 a răspuns:

Nu te taxeaza daca iti faci cont, numai sa ai grija sa descarci aplicatiile gratuite daca nu vrei sa platesti...la fel de bine poti descarca aplicatii si de pe Google play

| Pufoshenia a răspuns:

Buna.Daca descarci aplicatii gratuite nu te costa nimic daca abonamentul tau are inclus si internet daca nu o sa platesti in plus la factura.Cand intri pe internet sunt la care scrie,, Daca folosesti serviciul de internet costul se va pune la factura''.Pa, pa

| RubyDonnahue a răspuns:

Nu, nu costa deloc. Ai girja sa nu descarci ceva contra-cost totusi

| AndyDragu a răspuns (pentru crazytalk):

Nu am si eu cont de 2 ani si asa am crezut si eu prima oara! Totusi ai grija sa nu descarci ceva contra-cost deoarece iti poate veni pe factura si nu sti de ce ti-au venit atatia bani! Asa am patit eu mi-a cumparat un joc depe telefonul meu un prieten si l-a transferat pe telefonul lui si l-a sters de pe al meu!

| crazytalk a răspuns (pentru AndyDragu):

Eu nu am patit nimic de genul asta. Mi-am schimbat vreo 3 telefoane pe aceeasi platforma si inca am avut acces la aplicatiile cumparate. Fara probleme.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU te taxează dacă faci cont, dar să fi ATENTĂ să NU descarci aplicaţii cu plată ( deoarece ţi se adaugă cost suplimentar la abonament ).

Toate cele bune.