| AndreeaDeuttzzaa a întrebat:

Va rog sa ma ajutati! E urgent. Mi-am pus o parola la telefon si nu imi mai aduc aminte ce parola era! Trebuie neaparat sa fac ceva ca sa imi aduc aminte pentru ca maine plec si am nevoie urgent te telefon. Ce pot sa fac? Aveti niste site-uri de genul: cum iti poti aduce aminte ceva? Sau..nu stiu. Daca imi puteti da un sfat pentru a scoate parola va fi OK! Tin sa mentionez ca telefonul este Samsung. VA ROG SA MA AJUTATI URGENT! CEL MAI UTIL RASPUNS PRIMESTE FUNDA SI VOT!

4 răspunsuri:
| Afãrinツ a răspuns:

Dacă ai uitat parola de deblocare a ecranului (parola grafică sau cod PIN), observă că după câteva încercări nereuşite ţi se va cere să introduci datele contului Google. Dacă ai uitat care sunt datele de acces la cont Google, îţi recomandăm să restabileşti contul de la un computer şi apoi să-l accesezi de la telefon. Dacă însă nu ai definit nici un cont Google pe telefon, atunci unica soluţie este resoftarea telefonului.

În acest caz, te va ajuta doar resetarea (fără să mergi undeva). Doar că in acest caz, telefonul revine la setările din fabrică și se șterge absolut tot din el. Pentru a face resetarea, scoți din telefon cartela sim, și la conectare selectezi apel de urgenta, unde formezi *983*987# și se va reseta telefonul.
Multă baftă!

| AndreeaDeuttzzaa explică (pentru Afãrinツ):

Am incercat de 5 ori si nu mi-a cerut nimic. Trebuia doar sa astept 30 de secunde pentru a reincerca parola. Stii cumva de cate ori trebuie sa incerc parola pentru a imi cere datele contului Google?

| Afãrinツ a răspuns (pentru AndreeaDeuttzzaa):

Mie îmi apărea imediat după mesajul ''mai așteaptă 30 de secunde''.
Reseteaza-ți telefonul după cum te-am sfătuit în răspunsul anterior.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Selectezi opţiunea "Model/parolă uitată", te conectezi la net ( pe conexiunea de date sau prin wi-fi ) şi introduci contul/parola Google!
Dacă NU le ştii sau sunt incorecte, atunci TREBUIE să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset"!

Poţi încerca să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset"...

Dacă NU ştii cum se face "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ) sau "hard reset", atunci precizezi EXACT ce model de telefon ai!

ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Sau, duci telefonul la un Service.

Toate cele bune!