| newaccountbye a întrebat:

Hello, TPU! Am citit ca seria iPhone 15 este aşteptată să debuteze în septembrie 2023, dar oare in România când va apărea? Aveți idee ce preț va avea varianta pro? Ma interesează mai mult sa îmi aproximati când ar putea ajunge pe EMAG

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Daca o sa fie sa scoata anul asta un alt telefon, de apare in toamna, in RO va aparea anul urmator.
Ce pret va avea? Va avea pretul celor 14 de acum, iar 14 va avea un pret mai mic, cam asa se procedeaza, asta daca scot ceva mai sofisticat decat cel 14.
Asa si 13 acum are cam acelasi pret cu 14, asta pentru ca nu exista diferente prea mari.

In orice caz daca ar iesi ceva, ar avea pretul celui de acum 14, adica undeva la 1mie dolari in state, cel mai ieftin.

| Dany2018 a răspuns (pentru relian):

De ce oferi informatii false? Vine anul urmator decat daca nu dai pre-order in primele zile de la lansare... Eu anul trecut pe data de 20 sept am primit Iphone-ul 14 pro

17 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Phone 15 Pro cu 128G, cca $999/$1099 iar cu 512G cca $1299/$1399

Răspuns utilizator avertizat
| 47red a răspuns:

Varianta de baza la pro ar fi aproximativ intre 999 si o mie si ceva de dolari sa zic maxim 1200 dar se poate sa fie mai mare pretul, depind mai multe chestii. Sunt si cateva schimbari fata de 14 cum ar fi dynamic island pe toate, type c in loc de lightning, versiunea cea mai iefina fiind pe la 800 usd. Uni zic ca in loc de pro max versiunea de top s-ar numi ultra ca la alte branduri. Legat de lansare e posibil sa se intaple pe 5, 6, 12 sau 13 septembrie, asta din nou o speculatie.