| AlexandruAdy a întrebat:

Heyy lume,
A cumpărat cineva Huawei p30 Pro 2022?
Merita el cumpărat în locul primei ediții p30 pro?
Are acces la serviciile Google.
Funda!

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

New Edition (din 2020, nu din 2022) are serviciile Google, este e reeditare si o relansare a variantei originale P30 Pro din 2019.
Le-au mai ramas niste procesoare prin stoc si au simtit nevoia sa scape de ele elegant si profitabil, punandu-le intr-un telefon cu servicii Google, servicii pe care intre timp nu mai aveau voie sa le foloseasca pe P40.
Mascandu-le partial sub numele vechi, le-a fost permis sa scoata ciorba asta, care nu e nici macar reincalzita.
Sunt ironic aici, telefonul acesta e foarte bun.
Doar ca e putin cam scump.

https://www.gsmarena.com/......mpare.php3

Daca detii varianta din 2019, bineinteles ca nu merita cumparat New Edition, pentru ca e identic.
Au schimbat doar tipul memoriei, punand UFS 3.0, si vine din fabrica cu Android 10 si EMUI 10.1.

Iar daca nu ai varianta initiala, il poti lua pe care e mai ieftin, pentru ca in afara memoriei...nu prea se diferentiaza cu nimic.

6 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nu exista editie din 2022 a telefonului. E acelasi telefon lansat in 2019, cand Huawei nu isi luase paleta de la Trump si mai putea pune Google Services.

| Frank51 a răspuns:

Confunzi un update cu o lansare? laughing Am eu p30 pro din 2020, se comportă excelent și camerele încă sunt la nivel cu celelalte flagship-uri.

| AlexandruAdy explică (pentru Frank51):

Pai de ce se numește new edition, se referă doar la update oare?
Deci e la fel ca 2019 cu servicii gugăl și toate cele, nu?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru AlexandruAdy):

Se numeste new edition, pentru ca era o editie nou in 2020 cand a fost lansat.

| AlexandruAdy explică (pentru suntserios):

Dar fiind ediție noua are serviciile Google?

| AlexandruAdy explică (pentru NLS):

Foarte interesantă figura
Am avut pro-ul din 2019 și era bestial la baterie, cu mult mai bun ca multe Samsung din ce am avut
Mersi de informare,